Sırt çantalı bir Avrupa macerası planlarken, seyahat için ihtiyaçlarınıza uygun doğru sırt çantasını seçmeniz çok önemlidir. Hemen hemen her yolcunun bir aşamada yaptığı bir hata, uygun olmayan bir sırt çantası satın almaktır. Ben de bu hatayı ucuz bir şeye gittiğimde ilk hatamda yaptım. Benim için en iyi özelliklerin ne olduğunu anlamak zordu ve çok büyük oldu. Avrupa için en iyi sırt çantasını seçme konusunda size rehberlik etmek için buradayım. Şu anda beni Slovenya, Türkiye ve Slovakya dahil 15 ülkede tek başıma bu geziye götüren üçüncü seyahat sırt çantamdayım. 10 yıl aralıksız yaşadıktan sonra, sizi nasıl doğru yöne yönlendireceğimi rahatlıkla söyleyebilirim. Bu kılavuz Avrupa için olsa da, sırt çantalı Asya, Güney Amerika ve diğer destinasyonlara uygulayabilirsiniz. Şu anda piyasada o kadar çok sırt çantası var ki, ilk bakışta bunaltıcı görünüyor. Bununla ilgili iyi olan şey, herkese uygun bir sırt çantası olması. Avrupa için ne paketleyeceğiniz konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, bu kılavuzu ve temel el bagajı için bu kılavuzu okuyabilirsiniz. İyi bir sırt çantasının rahat, tam oturan, optimum özelliklere sahip olması ve güçlü ve dayanıklı olması gerekir. Tüm çantaları şahsen denemediğim için, bu makalede bana yardımcı olmaları için diğer seyahat blogcularını da görevlendirdim. Seyahat profesyonellerinin yorumlarını en sevdikleri seyahat çantalarında bulacaksınız.

Kathmandu travel Backpack
Katmandu’dan şu anki sırt çantam

 En iyi seyahat sırt çantası nasıl seçilir

Avrupa’da seyahat için bir sırt çantası seçmek, boyutundan çok daha fazlasıdır.Kışlık giysilerinizi sığdırmak için daha geniş bir çantaya ihtiyacınız olacak.

  • Ana taşıma yönteminiz ne olacak? Çok sayıda iç hat uçuşu yapacaksanız, Minaal Carry-on 2.0 gibi kabin bagajlarına uyan bir çanta bakmanızı öneririm.
  • Sırt çantasında kişisel zevkleriniz nelerdir? ? Benimkinin bütünü açılmasını seviyorum, oysa diğerleri bir eşya çuvalını sever (yalnızca üstten erişilebilir).
The Osprey Kyte Solar Powered Blonde’dan Hanna’nın izniyle – Osprey Kyte giyiyor

Dikkat edilmesi gereken özellikler

Boyut ve Hacim

Daha büyük Sırt çantası markaları aynı boyutta hacmi S, M ya da L çeşitlerinde sunma eğilimindedir. Çantanın boyutu, aynı dahili kapasiteyi sunarken farklı yükseklik ve ağırlıklara çok daha iyi uyacaktır. 40L ve altı , hafif bir sırt çantası olarak sınıflandırılır ve çoğu havayolunun taşıma ödeneğine uygundur (onaylamak için her bir havayolu şirketine danışın). 40 – 65L İdeal bir beden olduğuna inanıyorum. Çok büyük değil ve tüm donanımınıza rahatça uyuyor. Her yeni bir yere gittiğinizde çantanızı kapatmaya çalışmak asla eğlenceli değildir. 65L + Bu boyuttaki çantalar büyümeye başlıyor. Sırtınızda taşıyabileceğiniz çok daha fazla ağırlığa sahip olacaksınız ve hatta check-in ağırlık kısıtlamalarını zorlamaya bile başlayabilirsiniz. Kadınlar için, çok fazla hacimli kış kıyafeti taşımanız gerekmedikçe ya da daha uzun olmadığınız sürece 65L’yi geçmemenizi öneri ederim. Erkekler, genelde daha büyük olmaları sebebiyle 80 litrelik çantaları bir hayli rahat taşıyabilirler.

Açılış stilleri

Yukarıda belirtildiği gibi, çantanın sadece üstten açıldığı eşya çuvalına (üstten açılış olarak da bilinir) sahip olabilirsiniz. Diğer en temel stilde birden çok erişim alanı ya da bir çanta gibi açıldığı yerde tam bir fermuar bulunmaktadır. Buna kapaklı ya da bavul açma denir. İlk sırt çantam üstten açılan bir çantaydı ve çok acıydı. Gelecekte daima kapaklı bir stil satın alacağım.

Süspansiyon sistemi

Bu, kalça kemerini ve omuz askılarını ve sırt çantanızın vücudunuza nasıl oturacağını içerir. Kalça ya da bel kemerine sahip olmak, ağırlığın sadece omuzlarınız üstünde değil gövdeniz boyunca dağıtılmasına olanak tanır. Konfor seviyeniz kalça kemeri ve omuz kayışlarından etkilenecektir. Maliyet daima her şey olmamakla beraber, daha hesaplı çantalarda daha temel bir emniyet kemeri sistemi kurulma eğilimindedir. Ne kadar çok öderseniz o kadar gelişmiş bu sistem ekstra konfor katar. Yürüyüş için tasarlanan sırt çantalarında, bu çantaların uzun süre giyilmesi beklendiğinden daha gelişmiş sistemler de bulunur. Bir çantaya gelişmiş bir süspansiyon sistemi takılıp takılmadığını anlamanın en kolay yolu, omuz askılarının omuzlarınıza nasıl oturduğunu görmektir. Kayışlar ve omuzlar arasında çok büyük bir boşluk var ise, bu temel bir stildir ve daha az rahat olma eğilimindedir. Gelişmiş sistem omuzlarınıza uygundur ve ayarlanabilir bir kayışa sahip olma olasılığı yüksektir. Bu kayışlar, çantanın ağırlığının kalçalarınızda daha yüksekte oturmasına izin verecek şekilde sırt çantasına daha aşağıya da takılacaktır.

Malzemeler

Çantanızın yapıldığı malzeme, giyildiğinde su geçirmezlik ve nefes alabilirlik açısından çok önemlidir. Yağmur örtülerini çok ucuza alabileceğiniz için su geçirmez bir sırt çantası almanız kesinlikle şart olmasa da, çok fazla dışarıda olacaksanız ekstra yağmur koruması en başta öncelik verebileceğiniz bir şey olabilir. Ayrıca, sırt çantasının arka panelindeki teknolojiye bir bakın. Nefes alacak bir şey istiyorsunuz ve uzun süre giymek çok fazla hava akımına sahipse.

Şekil, cepler ve düzen

Basitçe ifade edersek, şekil uzun dar çantalara ve daha kısa küçük çantalara göre değişebilir. Taşımanız gerekenlere fayda sağlayacak özel cep özelliklerine ve bölmelerine bakın. Ancak, amaçlanan kullanımları için kullanmazsanız çok fazla cep bir çok dezavantajı da olabilir.

Kadınlara özel sırt çantaları

Daha küçük, minyon bayanlar için, bayanlara özel bir sırt çantasıyla gitmek iyi bir fikir olabilir. Bu çantalar, bir kadın şekline uyacak biçimde tasarlanmış boyut ve şekle sahiptir. Bu, daha dar omuz askıları ve kalça kemerleri manasına gelebilir. Hem bayanlara özel hem de üniseks çantalar kullandım ve pek bir fark görmedim.

Backpacking Europe

Neden Avrupa’da sırt çantasıyla seyahat etmelisiniz?

Öncelikle ne sebeple Avrupa’da sırt çantalı seyahat etmelisiniz? Bu Avrupa’ya ilk seyahatinizse, Avrupa’da bir valizle dolaşmanın zor olacağını hemen öğreneceksiniz. Pek çok Arnavut kaldırımlı sokak var ve çantanızı omuzlarınıza koyup bu caddelerde valiz çekmetense yürümek daha cezbedici.Bir sırt çantasına almak ve ona sahip olmak, çok daha fazla rahatlık sağlar, bir telefonu tutmak ve haritalara bakmak için her iki elinizi de kullanabilmek ve yine de diğer bir bedava sahip olmak, takdir edeceğiniz bir şeydir. Benim gibiyseniz, kendinize kaç kez yapmayacağınızı söyleseniz de, çantanızı dolana kadar hazırlayın. Bir valizle doğal olarak çok daha fazla sığarlar, bu da sürüklenecek çok daha fazla ağırlığa sahip olacağınız manasına gelir. Peki ya merdivenler? Merdivenler, bir valiz sahibi olmanın düşmanıdır, ya asansörü bulmanız veya garip bir biçimde merdivenlerden yukarı sürüklemeniz gerekir. Yine, bir sırt çantası bu sorunu çözer. Ne kadar hafif seyahat ederseniz o kadar iyi – en rahatlık için sadece el çantası büyüklüğünde bir çanta ile seyahat etmekten kurtulup kurtulamayacağınıza bakın.

En iyi kabin bagajı sırt çantaları

Minaal Carry-on 2.0

Dani tarafından Diapers in Paradise ‘dan öneri Küçük görünen ve hissettiren, ancak pek çok büyük çantadan daha fazla işlevsellik sağlamak amacıyla alanı kusursuz şekilde kullanan 35L kapasiteli sırt çantası. Eski bir Kickstarter projesi olarak, artık sadece Minaal’ın internet sitesi üzerinden kullanılabilir. Size 299 dolara mal olacak. Minaal, Amerika ve Avrupa’daki kabin bagajı kısıtlamalarına, hatta bütçe havayollarına bile uyacak kadar küçük. Ancak akıllı tasarımı ve boyutlarının her köşesini dolduran dikdörtgen biçimi ile alanı en üst seviyeye çıkartır. Tüm yolu açmak için fermuarları açar, bu şekilde bir bavulla aynı şekilde paketleyebilir ve eşyalarınıza erişebilirsiniz. Ayarlanabilir omuz askısı ve göğüs kemeri, erkekler ya da bayanlar için rahat olmasını sağlamaktadır ve ağırlık dağılımı çok rahattır. Sadece bu çantayla Avrupa’yı 7 hafta boyunca sırt çantasıyla gezdim. Sırt çantasıyla seyahat eden ortağımın getirdiği çantanın tam tersine, hiç bir zaman çok ağır ya da hantal olduğunu hissetmedim. Minaal minimalist güzellikte bir şey: şık, kömür grisi ve üzerine bir marka adı atılmamış. Bunu, yersiz bakmadan ofise getirebilirsin. Şoka dayanıklı dizüstü bilgisayar bölmesi, suya dayanıklı kaplama, kilitlenebilir fermuarlar ve bungee şişe tutucusu gibi özelliklerle Minaal, Avrupa ve ötesinde sırt çantalı seyahat için ihtiyaç duyduğunuz her şeye sahiptir.

Kamera donanımı için en iyi sırt çantaları

Camera gear

Wandrd Prvke

Voyaging Herbivore The ‘ten Alysa tarafından önerildi Wandrd Prvke 31L , hareket halindeki fotoğrafçılar için kesinlikle inanılmaz bir çanta. Çıkarılabilir kamera küpü, çok miktarda cep, hava şartlarına dayanıklı malzeme ve fermuarlarla, ekipmanınızın ıslanması konusunda asla endişelenmenize gerek yok. Ek olarak, gizli cepler kıymetli eşyalarınızı güvende tutmanızı kolaylaştırırken yan cepler, fotoğraf makinenize erişimi inanılmaz derecede kolaylaştırır. Bu çantadan hoşlanmadığım tek şey, genişletilebilir üst kısmı sayesinde içerisine çok fazla şey sığdırmanın o kadar kolay olması ki, fotoğraf gereçleriyle maksimum seviyede doldurulduğunda bir hayli ağırlaşıyor. Çanta iki ayrı boyutta gelir: 21L ve 31L ve ihtiyaç duyduğunuz boyut gerçekten çıkarılabilir fotoğraf küpüne ne kadar koymak istediğinize bağlıdır. İki ya da daha fazla kamera gövdesi ve lens ile seyahat etmeyi umuyorsanız, 31L’yi tercih edin, ancak bir uçak koltuğunun altına sığan daha kompakt bir şey arıyorsanız, 21L tam size göre. Prvke 3 farklı renkte ve Wandrd’ın “Daha Fazla Gezin, Daha Az Endişelenin” ömür boyu garantisine sahiptir. 200 $ ‘dan başlayan fiyatlarla ucuz değil, ancak paranızın karşılığını alıyorsunuz. Çantayı Wandrd’ın sitesinden satın alabilirsiniz.

Kadınlara özel çantalar

wearing the Gregory Jade hiking backpack
Fotoğraf, Erika’nın izniyle Travelventures – Gregory Jade sırt çantasıyla

Osprey Kyte

Hanna, Güneş Enerjili Sarışın ‘dan öneri ediyor Kısa bir süre önce sırt çantamı 6 ay boyunca sırt çantamla gezmeye gitmeden önce yükseltmeye karar verdim .Osprey sırt çantalarını önceden kullanmıştım ama birçoğunu hantal görünecek şekilde buldum. Ancak, Kyte 66L’yi Osprey internet sitesinde buldum ve diğerlerinden çok daha ince ve hemde hoş bir koyu yeşil renkti. Kadınların sırt çantası bölümünde ama bana üniseks görünüyor! Yerleşik yağmur örtüsü benim için bir zorunluluktu. Aynı zamanda ayarlanabilir arka panellere sahiptir, bu şekilde güneş geri geldiğinde fazla terlemesiniz! Sırtınızda diğer sırt çantaları gibi ağır hissetmez ve pek çok ayarlanabilir kayışa sahiptir, bu şekilde kendi boyunuza ve şekline göre değiştirebilirsiniz. Benim için bir diğer zorunluluk da gerçek çantanın hafif olması. Kyte 66 mükemmeldir, çünkü kendi başına fazla ağırlığı yoktur, bu sebeple paketlemeye başladığınızda zaten ağır bir çantayla başlamazsınız. Doğrudan Osprey üzerinden satın aldım, ancak hemde Amazon ve diğer pek çok internet sitesinde de mevcut.

North Face Terra

Roshni tarafından The Wanderlust’tan önerildi içinde Dyno Lift ve Optifit süspansiyonla donatılmış bayanlar için 55L modeline sahibim. Optifit sistemi, herkes için rahat ve güvenli bir uyum sağlar ve kolayca ayarlanabilir. Arka panel yumuşak köpükten ve nefes alabilen bir ağdan yapılmıştır. Bu, sırt çantasıyla uzun yolculuklara izin veren bir soğutma etkisi olduğu manasına gelir. Ayrıca destek ve rahatlığı koruyan kalıplanmış bir kalça kemeri de vardır. En sevdiğim özellik, ekstra ağırlık eklemeyen, kendi kendisini dengeleyen, dengeli bir yük uyumu sağlamayı başaran Dyno Lift sistemidir. Saklama açısından uyku tulumu ya da çadırı saklamak için yüzer kapak bulunur. İç donanımlara hızlı erişim sağlamak amacıyla geniş ön cepler ve tam bir J-zip vardır. Sırt çantası da hidrasyon uyumludur ve ihtiyacınız olursa yağmur geçirmez bir kılıfla beraber gelir. Bu Kuzey Yüzü favorisi çevrimiçi olarak ve çoğu cadde perakendecisinde mevcuttur. 45L, 55L ve 65L olmak üzere 3 boyutta gelir ve ayrıca cinsiyete özel seçeneklerdir.

Osprey Ariel

Hannah tarafından önerildi Hannah’s Happy Adventures Osprey Ariel 65 sırt çantam son üç senedir benimle.Seyahatlerim için kusursuz bir seçimdi. Burada sebebini sizinle paylaşacağım. Ariel 65, bayanlar için özel olarak dizayn edilmiştir. Çantanın vücudunuza tam oturmasını sağlamayı başaran pek çok özelliğe sahiptir. Örneğin, kemer satın aldığınızda bir ısıtıcı kullanılarak kalçalarınıza göre kalıplanır. Ek olarak, iki boyutta gelir – orta (62L) ve büyük (65L). Ariel, üstte küçük, çıkarılabilir 10 litrelik bir paket dahil olmak üzere toplam 62-65L kapasiteye sahiptir. Bu 10 litrelik bölüm, belinizin etrafına takılan bir sırt çantası olarak kullanılabilir. Birçok insan daha hafif seyahat etmeyi seçse de, Ariel’in daha uzun seyahatler ve daha serin iklimler için kusursuz boyutta olduğunu düşünüyorum. Örneğin, kışın Avrupa’da seyahat ederken Ariel’in daha büyük boyutu, çok ihtiyaç duyulan bazı ekstra katmanları sığdırmanıza olanak tanır. Ayrıca, fazladan alana ihtiyaç duymadığınıza karar verirseniz, çantanın dış tarafındaki çeşitli kayışları kullanarak, sırt çantasının ek bir yararı vardır. Sırt çantasının bir başka özelliği de ön taraftaki fermuar olup, bir bavul gibi açılabilmesini sağlar. Bu sırt çantasını satın almak dilerseniz, Amazon ‘da ya da Cotswold Outdoor ‘ dan temin edebilirsiniz.

Üniseks sırt çantaları

Osprey Farpoint

Öneren Dünyadan Michael Önce Buradaydı Osprey Farpoint seyahat çantası, kuşkusuz, yaklaşan Avrupa gezisi için seçebileceğiniz en iyi sırt çantalarından birisidir. Osprey Farpoint , 40, 55, 70 ve 80 litrelik versiyonlarda gelir. 55 ya da 70 versiyonu, her ikisi de çıkarılabilir bir sırt çantasıyla beraber geldikleri için tavsiye edilen seçeneklerimdir. Bununla beraber, Osprey Farpoint 40, sadece kabin bagajıyla seyahat etmek istiyorsanız çok daha iyi bir alternatiftir. Yine de, bazı bütçe havayolları için izin verilen kabin bagajı boyutlarını aştığını unutmayın. Osprey Farpoint’in tüm versiyonları kilitlenebilir fermuarlara, ayarlanabilir bir koşuma sahiptir ve hafiftir ve hem erkek hem de kadın gezginler için idealdir. Osprey’den ömür boyu garanti ile gelirler, bu şekilde Avrupa’yı gezerken biraz gönül rahatlığı yaşayabilirsiniz! Sırt çantasının her versiyonu bir S / M ya da M / L versiyonunda gelir. Sizin için en ideal olanı gövdenizin uzunluğuna göre belirlenir. Avrupa seyahatleri için en popüler sırt çantalarından birisi olarak, çoğu açık hava mağazasından ve çevrimiçi perakendeciden satın alınabilir.

Osprey Porter

Well Traveled Mile’dan Rand’ın Önerisi The Osprey Porter 46, Avrupa için kusursuz bir el bagajıdır.Temelde, eşyalarınıza kolay erişim sağlamayı başaran ek bölmelere ve omuz askılarına sahip bir spor çantasıdır. Çantanın her iki yanında, bu taşıma boyutu sınırına ulaşmak için eşyalarınızı olabildiğince kompakt bir biçimde paketlemenizi sağlamayı başaran sıkıştırma kayışları da vardır. Bu çantayı Amazon ya da REI’den teslim alabilirsiniz. Diğer bir artı, Osprey paketlerinin ömür boyu garantiye sahip olmasıdır, bu sebeple herhangi bir şey kırılırsa güvende olursunuz. Bu çantanın en büyük dezavantajı, yastıklı omuz askıları ve kalça kemerinin Osprey Farpoint 40 ile karşılaştırıldığında o kadar rahat olmamasıdır. Bununla beraber, Avrupa’da seyahat ederken, sırt çantanız en fazla, havaalanından ya da tren istasyonundan konaklama yerinize geçtiğiniz zamandır, bu sebeple sorun teşkil etmez.

Avrupa için harika bütçeli sırt çantası <100 ABD Doları

OEX Vallo

Stuartfahy.Com ‘dan Stuart tarafından önerildi Yeni bir sırt çantası aramam gerektiğinde çok fazla seçenek vardı. Ancak, OEX Vallo diğerleri arasında öne çıktı. OEX aşina olduğum bir marka değildi ama her şey kriterlerime uyuyordu. Eski sırt çantam 6 yıl dayandı, bu nedenle benzer bir şey istedim. Neyse ki, esasında pek çok yönden bir gelişmedir. En sevdiğim yükseltme, en temel bölmeye açılan yan kısım. Aradığımı bulen temel kadar kıyafetlerimi yukarıdan çıkarmak mecburiyetinde kalmak yerine, yan tarafını açabiliyorum. Ana bölme, altında ekstra 10L ile 70L kapasiteye sahiptir. Bunun birkaç ay boyunca seyahat etmek için fazlası ile yeterli olduğunu ve çok da hantal olmadığını görüyorum. Malzeme sağlamdır, birkaç gün boyunca kampta ve genel seyahatlerde kullandım ve altında hızlı bir şekilde eklenmiş bir yağmur örtüsü ile beraber gelir. Vallo’da fazla kayış ve tokalar da yoktur ve onu kullen temeln kişi için kolayca ayarlen temelbilir. Vallo’da cinsiyete özgü özellikler yoktur, çok heyecan verici olmayan siyah ve gri renklerinde ve kırmızı tokalarla mevcuttur. En iyi bölüm, kaliteden taviz vermeden mevcut olan daha hesaplı ürünlerden biri olduğu için fiyattır. Satın alabileceğiniz en iyi yer Go Outdoors ‘dur. OEX Vallo ben temel eski sırt çantam kadar dayanırsa, o zaman iyi harcanmış bir para olur.

Quechua

Yaz tarafından önerildi Trekkie Globe Trotter Beni düzenli, desteklenmiş ve hareket halindeyken dünyanın dört bir yanından hızla dolaşırken yapmamı sağlamayı başaran en sevdiğim sırt çantaları Quechua tarafından yapılmıştır . Bu çantalar, eski tekerli çantalarım ve alışılmış sırt çantam yurt dışında çalındığında hayatıma girdi ve gerçek bir full time sırt çantalı gezgin olarak hayatım başladı. Asla arkama bakmayacağım! Quechua çantası bulabileceğiniz en iyi iki yer Decathlon Mağazaları ya da Amazon ‘dur. En sevdiğim Quechua 50L çantalar, dört farklı kayış konumu sayesinde bir hayli ayarlanabilir, bu sebeple uzun, zayıf vücutlara ya da kısa ve kıvrımlı (ve aradaki her şeye) kusursuz uyum sağlar.Kapak, yağmurda ya da yoğun caddelerde ve otobüs istasyonlarında gezinirken ekstra bir güvenlik katmanı olarak muhteşem çalışıyor. Ayrıca, otobüslerin altındayken, uçak kargo ambarlarında ya da trenlerdeki bagaj raflarında sırt çantanızı kir ve döküntülerden uzak tutan bir spor çantası olarak da kullanılabilir. Çanta boyunca bulunabilen ayrı bölmeler, ayakkabılar gibi genelde kirli olan şeyleri temiz kıyafetlerden ve havlulardan uzak tutmaya yardımcı olur. Bu çantanın yaratıcıları, hırsızlığa karşı muhafaza etmeye yardımcı olmak için daha büyük bölmelerdeki metal kilitler gibi küçük şeyler hakkında da gerçekten düşündüler. Oldukça dayanıklı, iyi yapılmış ve uygun maliyetli bir sırt çantası arıyorsanız, Quechua, 20L ila 110L arasında değişen çantalarla gitmenin yoludur! Hareket halindeyken beni önde 30 litre ve arkamda 50 litre olarak bulacaksınız.

Yürüyüş sırt çantaları

Gregory Jade backpack
Erika’nın izniyle Erika’s Travelventures’tan – Gregory Jade sırt çantasıyla

Gregory Jade

Erika tarafından önerildi Erika’s Travelventures dört ay dahil 16 ay boyunca dünyayı dolaştım Avrupa’da bu sırt çantasıyla. Yüz otobüsün altında toplanmış, düzinelerce minivanın tepesine bağlanmış ve bir düzine uçuşun bagaj deposunun etrafına fırlatılmış. Onu Annapurna Pisti üzerinden ve Everest Ana Kampı’nın yanındaki 5550 metre yüksekliğe taşıdım. Bu sağlam, güvenilir çantada pek çok ayarlen temelbilir kayış var ve ön kemer klipsinde küçük cepler olmasını seviyorum, bu şekilde telefonumu, GoPro’yu ya da ihtiyacım olan her şeyi parmak uçlarımda saklayabilirim. Üst ken temeldın her iki tarafında cepler var, bu nedenle her şeyi en temel bölmeye koymak yerine biraz daha organize edebilirim. Ayrıca, bu çantanın bir eşya çuvalı gibi olmamasına ve bütün eşyalarınızı içerisine sokabileceğiniz tek bir açıklığa sahip olmasına da bayılıyorum. Ayakkabı ya da uyku tulumu gibi eşyalara hızlı bir şekilde erişmek için alt kısımda bir fermuar, bir spor ayakkabı gibi açabilmeniz için yanda bir fermuar ve tabii ki üst kısımdaki ip açıklığı var. Çoğu büyük sırt çantasının yanlarında su şişesi tutacakları yoktur ve Gregory Jade’de bunlardan iki tane vardır – uzun mesafeli yürüyüşlerde her cebimde bir litre su taşırken cankurtaranlar. Bu sırt çantası ayrıca küçük bir gündüz çantası VE yağmurluk ile beraber geldi, bu nedenle bunları ayrıca satın almanıza lüzum kalmaz. Gregory Jade 63 hepsi bir arada! Gregory Jade 63L bayanlar için boyutlandırılmıştır, ancak Gregory çantanın Zulu 65 adlı erkek versiyonunu da üretmektedir. Amazon ‘dan, REI, Gregorypacks.Com’dan ve pek çok büyük outdoor teçhizatı perakendecisinden satın alınabilirErika tarafından önerildi Erika’s Travelventures dört ay dahil 16 ay boyunca dünyayı dolaştım Avrupa’da bu sırt çantasıyla. Yüz otobüsün altında toplanmış, düzinelerce minivanın tepesine bağlanmış ve bir düzine uçuşun bagaj deposunun etrafına fırlatılmış. Onu Annapurna Pisti üzerinden ve Everest Ana Kampı’nın yanındaki 5550 metre yüksekliğe taşıdım. Bu sağlam, güvenilir çantada pek çok ayarlen temelbilir kayış var ve ön kemer klipsinde küçük cepler olmasını seviyorum, bu şekilde telefonumu, GoPro’yu ya da ihtiyacım olan her şeyi parmak uçlarımda saklayabilirim. Üst ken temeldın her iki tarafında cepler var, bu nedenle her şeyi en temel bölmeye koymak yerine biraz daha organize edebilirim. Ayrıca, bu çantanın bir eşya çuvalı gibi olmamasına ve bütün eşyalarınızı içerisine sokabileceğiniz tek bir açıklığa sahip olmasına da bayılıyorum. Ayakkabı ya da uyku tulumu gibi eşyalara hızlı bir şekilde erişmek için alt kısımda bir fermuar, bir spor ayakkabı gibi açabilmeniz için yanda bir fermuar ve tabii ki üst kısımdaki ip açıklığı var. Çoğu büyük sırt çantasının yanlarında su şişesi tutacakları yoktur ve Gregory Jade’de bunlardan iki tane vardır – uzun mesafeli yürüyüşlerde her cebimde bir litre su taşırken cankurtaranlar. Bu sırt çantası ayrıca küçük bir gündüz çantası VE yağmurluk ile beraber geldi, bu nedenle bunları ayrıca satın almanıza lüzum kalmaz. Gregory Jade 63 hepsi bir arada! Gregory Jade 63L bayanlar için boyutlandırılmıştır, ancak Gregory çantanın Zulu 65 adlı erkek versiyonunu da üretmektedir. Amazon ‘dan, REI, Gregorypacks.Com’dan ve pek çok büyük outdoor teçhizatı perakendecisinden satın alınabilir.

Tekerlekli sırt çantaları

The sojourn best backpack with wheels
Sanat izniyle The Broke Backpacker’dan – Nina, Osprey Sojourn’u giyiyor

Osprey Sojourn

Tarafından Önerildi The Broke Backpacker Osprey etiketli herhangi bir şey ve Sojourn 80L bu mirası devam ettiriyor.Sojourn, ağır paketler için kusursuz bir sırt çantası çünkü hemde tekerlekleri de var! Evet, bir sırt çantasının tüm hareket kabiliyetine ilave olarak, bagajı yuvarlamanın konforu ve kolaylığı! Hayır, Sojourn 80L, en iyi sırt çantalarının kusursuz ergonomisine sahip olmayacak, ancak yastıklı sırt ve kayışları rahat. Ve eğer endişeliyseniz, siz onu taşırken tekerlekler kesinlikle sizi arkaya sokmaz. Sojourn 80L, “flaş siyah” ve “nitro yeşil” olarak tanımlanan iki nötr ve maceracı renkte gelir. Paket cinsiyete özel değil, ancak tasarım biraz hantal ve erkeksi. Bu paket, uzun vadeli yalnız gezginler için harikadır ya da bir çift gezgin arasında paylaşılabilir. Çok fazla alana ihtiyaç duymayan ancak yine de bu şık yuvarlanma özelliğini kullanabilen herkes için Sojourn 45L’de ​​de geliyor. Her iki sırt çantasını da Amerika’deki Amazon’da ve Birleşik Krallık’ta ki Amazonda bulabilirsiniz bulabilirsiniz