Çoğunuz için Avrupa yaz tatilinin yapılacaklar listesinde olduğundan bir hayli eminim. Demek istediğim, kim Akdeniz’de Aperol Spritz’s içerek tembellik etmek istemez ki? Veya kır çiçeği kaplı dağ çayırlarında  güzel manzaraya karşı yürüyüş yaparak birkaç gün geçirmek? Sadece çok çeşitli bir kıta ile ne paketliyorsunuz? Öyleyse kadınlar, bu sizin için Avrupa’nın en iyi yaz cantalama listesi. Önümüzdeki yaz, Avrupa’da geçirdiğim dördüncü yaz olacak. Süper yatlarda çalışarak iki yaz geçirdim, biri Almanya’da. Bu süre zarfında yapmış olduğum bazı şeyler Hırvatistan’ın milli parklarını araştırmak oldu. Karadağ’daki Workaway ile gönüllü oldu ve Slovenya’daki Bohinj Gölü’nde yaşadı. Bu yüzden, bu tür bir iklim için neleri yanıma alabileceğime dair bir iki şey öğrendim.What to pack for summer in Europe

Avrupa’da yaz hakkında bilgi

Nerede: Avrupa çok büyük bir kıtadır. Bu ambalajlama listesi için, en çok ziyaretçi alan Batı Avrupa’ya odaklanacağız. Ne zaman: Haziran – Eylül ​​Ortalama sıcaklıklar: Avrupa’da yaz sıcaklıkları çok sıcak olmasa da iyidir. Kıyı bölgeleri boyunca, en yüksek yaz sıcaklıkları ortalama 20’lerde oturmak ve geceleri maksimum onlu yaşlara kadar düşer. Daha dağlık bölgeler de, sıcaklıklar bir gecede biraz daha soğuk olacak ve 10 Santigrat’a kadar düşebilecektir. Eylül ayına ulaştığımızda sıcaklıklar biraz daha aşşağılara düşecek, ancak yine de ılıman olacaktır. Avrupa’da yazla ilgili en iyi şeylerden biri gün ışığı saatlerinin sayısıdır. Günlerin uzun ve yağışların az olmasını bekleyin.

Avrupa Haritası

Avrupa yaz ambalajlama listesi, aşağıda belirtilen yüreklilik gösteren ülkeler için en iyisidir. Diğer yakın ülkeler için kullanabilirsiniz, ancak iniş ve çıkışlar daha aşırı olacaktır. Bu sebeple, daha kuzeydeki ülkeler ve Birleşik Krallık için ekstra katmanları ambalajlamayi düşünün.Western Europe map

Avrupa için nasıl hazırlanmalı

Öncelikle, iyi bir çantaya ihtiyacınız olacak. 65 litrelik Katmandu sırt çantamla seyahat etmeyi seviyorum (artık mevcut değil). Gerçi ihtiyaçlarınıza uygun bulabileceğiniz pek çok kadın çantası vardır.

Okuyun: Avrupa için en iyi sırt çantasını nasıl seçersiniz?

Küçük bir el bagajı için ne kadar süreyle seyahat ettiğinize bağlı şekilde sığabilir ihtiyaçlarınız çok daha iyi. Seyahatiniz sırasında çok sayıda uçuşu yakalamayı planlıyorsanız, kabin boyutlarına uyan bir çanta ile seyahat etmenizi şiddetle öneri ederim. Çoğu havayolu şirketi bagaj ücreti alacağından.

Paketleme İpuçları

Öncelikle ve en önemlisi, çok ağır paketlemeyin! Avrupa’da sırt çantalı seyahatler için verebileceğim en iyi ambalaj ipucu, yanınıza almayacağınız iki kapüşonlu ya da hantal eşya almaktır bu cantanızı cok fazla dolu gosterecektır. Onları çantanıza koyun. Şimdi, bunları etrafına toplayın. Eğer benim gibi biriyseniz, çanta ne kadar çok büyük olursa olsun, boş alanı dolduracaksınız. Bu yüzden bu, daha az ambalajlamak için kendimi kandırmak için kullandığım kullanışlı bir ipucu. İhtiyacınız olan her şeye sahip olduğunuzda, kapüşonları çıkarın. En sevdiğim ambalajlama hilelerimden bir diğeri de ambalajlama küpleri kullanmaktır. Bunlar yalnızca süper düzenli kalmanıza yardımcı olmakla kalmaz, çantanıza çok daha fazla alan katar gibi görünür.

Paket listesi temelleri

electronics flat-lay best travel accessories for europe

Şimdi, doğru temel ögeleri toplamak son derece önemlidir. 1. Pasaportunuz, seyahat belgeleriniz ve sürücü belgeniz . Bunları unutursan uzağa gidemezsin.

2. Para, banka kartları ve seyahat kartları

3. İlaçlar . Tüm seyahatiniz için yeterli miktarda aldıgınızdan emin olun. Yurt dışına çıktığınızı söylerseniz eczaneler birkaç senaryo tekrarını doldurur.

4. Telefon . Bugünün çağında hiç kimsenin telefonunu almayı unutmayacağından bir hayli eminim.

5. Güneş Gözlükleri . Tüm bu güneş ışığıyla gözlerinizi iyi koruduğunuzdan emin olun. UVA ve UVB korumalı camları tercih edin.

6. Günlük çanta . Bir şişe su ve kamera ekipmanı taşıyabilecek kadar büyük, hemde bütün gün etrafta dolaşmak için yeteri kadar hafif ve rahat bir şey isteyeceksiniz. Pacsafe , eşyalarınızı güvende tutacak çok çeşitli çantalara sahiptir. Günlük çapraz çantanız gibi göründüğü için Slingsafe stilini seviyorum.

Avrupa’da bir yaz için tuvalet malzemeleri

makeup palette

Tüm tuvalet malzemelerinizle Avrupa’yı nasıl çok hafif bir biçimde paketleyebileceğinizi merak ediyor musunuz? Aşağıda listelenen öğelerin çoğu daha minik seyahat boyutlarında gelir. Bunları yerel eczanenizde bulamazsanız, Amazon gibi mağazalara gidin ve seyahat boyutunda tuvalet malzemeleri arayın. Hatta kendi ürünlerinizi koymak için boş kaplar bile satın alabilirsiniz.

7. Diş fırçası ve diş macunu . Naneli taze kaldığından emin ol. Elektrikli diş fırçası kullanıyorsanız, bunun şarj edilmesi gerekli olan ek bir parça olduğunu unutmamalısınız. Daha kısa yolculuklar için, bunu evde bırakmanızı ve normal olanı hazırlamanızı öneri ederim.

8. Güneş Kremi . Bu genç görünümünüzü koruyun ve hergün güneş kremi uygulamayı unutmayın. Bu, evden getirmek için iyi bir şey çünkü turistik yerler bunun fiyatını büyük oranda artırıyor.

9. Razor . Bu seyahat boyutunda tıraş bıçağı bir Avrupa gezisi için uygundur.

10. Makyaj .

11. Seyahat boyu şampuan ve saç kremi . İpucu: Bunları google daki pansiyonlarla ve bunları sağlamayı başaran otellerde doldurabilirsiniz.

12. Deodorant . çok Kokmuş bir insanı kimse sevmez.

13. Küçük ayna . Eğer sırt çantalıysanız ve ucuza Avrupa’yı yapıyorsanız, hostel aynalarına itibar etmeyin ve kokmuş, aşırı kalabalık banyolarda makyajınızı yapmayın. Bu sevimli kompakt ayna, listeye eklenmeye değer.

14.Çok fazla içkiden sonraki gün için.

15. Nemlendirici ve dudak kremi . Pürüzsüz tutun.

16. Sıhhi ürünler . Acil durumlar için günlük çantanızda birkaç tane bulundurun. Bazı insanlar bir adet kupasıyla seyahat etmek isteyebilir. Çevre için daha iyidir ve uzun sürede size tonlarca para kazandırır.

17. Prezervatifler . Güvende kal!

18. Kulak Tıkacı . Pansiyon yurtlarında uyumak için.

19. Cımbız .

20. Tırnak makası .

Avrupa için Hazırlanacak Kıyafetler

laundry hanging on line in europe

Temel Bilgiler

Herhangi bir yere seyahat etmek için en iyi ambalajlama ipuçları birkaç muhteşem temel içerir. Bunları katlayabilir, aşağı ya da yukarı giydirebilirsiniz ve çok fazla yer kaplamazlar.

21. Siyah atletler . Her zaman en az 2 düz siyah atlet ile seyahat ederim. Kelimenin tam anlamı ile bunları her acil durum için giyebiliriz. İster sahilde, ister şehirde, ister aksesuarlar ile ve geceleri sevimli bir etekle giyinmiş olun.

22. Pantolonlar . Yine gündüz için kusursuz, fotoğraflarda muhteşem görünüyor ve geceleri yıpranabilir,yırtılabilir! Seyahat ederken gitmesi basit bir kıyafet olan en sevdiğim elbiselerim var.

23. Rahat şortlar . Daha hafif kumaştan bir çift şort, sıcak günlerde sizi serin ve rahat tutacaktır. Kısa yürüyüşlerde de giymek için muhteşem.

24. Sandaletler . Yalnızca güzel görünmekle kalmayıp, tüm gün içerisinde dolaşabileceğiniz çok yönlü bir çift ayakkabı aldığınızdan emin olun. Kabarcıklar eğlenceli olmayacağından, yolculuktan hemen önce yeni ayakkabılar almamaya çalışın.

25. Hafif ceket ya da hırka . Genellikle geceleri sıcak olsa da, mevsimin başına ve sonuna doğru etrafınızı saracak hafif bir şeye ihtiyacınız olabilir.

26. İç giyim ve sütyen . Bir hafta yeter. Spor sutyeni unutma.

Üstler

27. Bluz ya da gömlek karışımı . Tarzını biliyorsun. Gece gündüz takabileceğiniz çok yönlü bir şeyler yanınızda. Ayrıca, biraz yürüyüş yapmayı planlıyorsanız nefes alabilen bir şey ekleyin.

28. Uzun kollu üstler . Eylül ayında dağlarda ya da daha kuzeyde iseniz biraz daha sıcak bir şey.

29. PJ’ler . Hafif yazlık pijamalar.

30. Yağmurluk . Su geçirmez ya da suya dayanıklı hafif bir ceket kullanışlı olacaktır. Ben daima giyerim.

Altlar

cute-outfit-europe

31. Şortlar ya da etekler . En çok hangisini evde giyeceğinizi seçin. Zaten bir çift şortunuz var. Avrupa yaz ambalajlama listenize bir etek ya da şort daha ekleyin. Ben şahsen yüksek belli bir etek giymeyi seviyorum. Bu, atletlerle iyi eşleşir ve çok yönlüdür.

32. Kotlar . Bir çift kot pantolon ya da uzun pantolon, bazen daha serin akşamlar için yeterli olacaktır.

33. Tayt . Taytlarla yaşıyorum. Bunlar şehirlerde dolaşmak ya da yürüyüş yapabilmek için harikadır.

Diğerleri

34. Mayo . Plajlar, havuzlar, kaplıcalar, göller. Yüzmek için pek çok fırsat var. Kıyıda olmayacaksın diye yanına yüzücü getirmemen gerekli olduğu manasına gelmez.

35.Çoraplar . 2-3 çift yapacak.

36. Tulum . Şahsen tulum giyemem ama onları seviyorum ve keşke yapabilseydim. Sevimli, çok yönlü ve bütün bir kıyafeti bir arada.

En iyi seyahat ayakkabıları

womens shoes

Yukarıda listelenen sandaletlere ilave olarak, aşağıda belirtilen çiftleri de yanınıza alın. Ayrıca, Avrupa’nın arnavut kaldırımlı sokaklarla dolu olduğunu bilmek de önemlidir. Gerçekten bir çift topuğa ihtiyacın var ise iki kez düşün. Ya da sonunda onun gibi

37. Joggers olabilirsiniz. Diğer koşu ayakkabılarına kıyasla çok hafif ve kompakt oldukları için Nike jogger’larımı seviyorum.

38. Thongs (Flip floplar) . Evet evet, iç çamaşırı türü değil. Her zaman kazanmak için Havianas .

39. Yürüyüş botları . Sadece biraz yürüyüş yapmayı planlıyorsan. Peki obvs.

Seyahat aksesuarları

best travel accessories for europe

Aşağıdaki aksesuarları ve çeşitli ürünleri Avrupa yaz ambalajlama listenize ekleyin.

40. Mücevherler . Tüm mücevherlerimi taşıması için bu sevimli çantayı seviyorum.

41. Karabina . Karabinalar çok kullanışlıdır. Su şişemi, ayakkabılarımı ve şapkalarımı sık sık çantamın dışına yapıştırıyorum.

42. Su şişesi . Su şişelerinden bahsetmişken, gezegeni kurtarmaya yardımcı olmak için yeniden kullanılabilir bir tane paketleyin. Avrupa’nın musluk suyunun çoğu güvenle içilebilir . Bu LifeStraw şişesi , diğer yerlerdeki ya da dağlardaki pisliklerden kurtulmak için dahili bir filtreye sahiptir.

43. Selfie çubuğu . Bir selfie çubuğu fikrine karşı olduğum halde, bu gerçekten herhangi bir yalnız gezgin için kusursuz bir arkadaştır. Benimkine macera çubuğu

44 demeyi seviyorum. Uyku maskesi . Hostellerde kalıyorsanız muhteşem.

45. Bagaj kilidi . Bir otobüste ya da trende bir bekleme alanına konduğunda çantamı daima kilitliyorum. TSA onaylı bir kilit aldığınızdan emin olun. Plastik torba . Pek çok şey için kullanışlıdır. Kirli ve ıslak giysilerinizi yalnızca bir çift isim vermek için yağmurdan koruyun ya da yağmurdan koruyun.

47. El dezenfektanı . Günlük çantanızda seyahat boyutunda bir el dezenfektanı bulundurun.

48. Mikrofiber havlu ya da pareo . Eskiden mikrofiber bir havluyla seyahat ederdim ama şimdi malaya peştemâli tercih ediyorum. Onu sahilde, kıyafet örtüsü olarak ya da hatta sıcak bir pansiyon odasında çarşaf olarak kullanabilirsiniz. Pareonumun seyahat havlusundan daha az yer kapladığını görüyorum. Asya’da seyahat ederken benimkini aldım.

49. İzle .

50. Şapkalar . Çantamın dışına takabileceğim çıtçıtlı bir kapağım var. Ayrıca sevimli bir sarkık şapka ile seyahat ediyorum.

Elektronik

Electronics for Europe summer packing list

51. Klipsli akıllı telefon lensi . Telefonunuzla muhteşem resimler çekin ve bu kolay klipsli resimlerla lensi yükseltin. Bu set, bir makro ve geniş açılı mercek ile beraber gelir.

52. Kindle . Kindle’ımı seviyorum. Gerçek bir kitap tutma hissini özlememe rağmen, çantamda bir kitabın ek ağırlığı yok. 53. Taşınabilir şarj cihazı .

54. Dizüstü Bilgisayar . Sadece film izlemek ya da bir bloga sahip olmayı istiyorsanız. Aksi takdirde, onu evde bırakın ve endişelenmeniz gerekli olan bir şey azalır.

57. Şarj cihazları, kablolar ve adaptörler . Elektrikli cihazlarınızın çoğu aynı şarj kablolarını kullanacaktır. Öyleyse, her birini paketleyin. Bu seyahat adaptörü , dünyanın herhangi bir yerinde ihtiyaç duyduğunuz tek adaptör olacak ve çift USB bağlantı noktasına sahip olacak. Paketleme ipucu : Pansiyon odasında çok fazla güç noktası yoksa diye çift adaptörle seyahat ediyorum.

58. Kulaklıklar ya da kulakiçi kulaklıklar . Bir çift kablosuz DACOM kulaklığım var. Onları seviyorum. Pil saatlerce dayanır, gerçekten ekonomiktir, kompakttır ve kasasına yerleşik bir şarj cihazı vardır.

59. Kulaklık ayırıcı .Çift olarak seyahat ediyorsanız kusursuz.

60. Hoparlör . Müziksiz yaşayamıyorsanız, küçük bir taşınabilir Bluetooth hoparlör , Avrupa için ambalaj listenize eklemek için iyi bir öğedir.

55. Kamera . Tüm bu inanılmaz anıları yakalamanın bir yolunu bulduğunuzdan emin olun. Fotoğraflarım için bir Nikon 3300 kullanıyorum. Fotoğrafçılığa yeni başlayanlar için muhteşem bir giriş seviyesi DSLR.

56. Kamera ekipmanı . Bu, sahip olduğunuz kamera türüne ve nasıl fotoğrafçılıkla ilgilendiğinize bağlıdır. Öğeler, resimleri saklamak için harici sabit sürücüler, hafıza kartları, tripod, kamera uzaktan kumandaları, seyahatinize uygun ek lens içerebilir.