Etli Börek Tavası Kabak Tarifi

Fransız eti dolgulu, bahçede taze doldurulmuş börek tavası . Bu, küçük ve büyük börek tavası için düşük karbonhidratlı glutensiz bir tariftir! Videomla bu yemeği evde nasıl hazırlayacağınızı izleyin ve öğrenin ve aşağıda daha fazla çekim yapın.

Meat Stuffed Patty Pan Squash

Bu tarifi bahçesinde kabak yetiştiren amcamın yardımıyla buldum. Tarif gevşek bir şekilde Fransız eti dolması domates tarifine dayanmaktadır. Doldurulmuş sebzeleri seviyorsanız, bu sebzeli kabak teknelerine ve rengarenk pirinç dolma vegan biberlerime bakın.

Köfteli tava kabak nedir?

Köfte tava kabak, çeşitli çeşitleri bulunan bir yaz kabağı çeşididir. Bu kabak şekli bir UFO’ya benzer ve beyaz, sarı veya yeşil renkte gelir. Squash ayrıca düğme squash, sunburst squash olarak da bilinir ve dünyanın çeşitli yerlerinde yerel bir adla anılır. Bunu esas olarak Patisson olarak biliyoruz, çünkü bu sebze bize Fransa’daki amcam tarafından tanıtıldı ve başarılı bir şekilde büyüdü. Squash 2 ana boyutta gelir:

 • küçük bebek kabak – yaklaşık 1-2 inç / 3-6 santimetre genişliğinde
 • büyük börek tavası – yaklaşık 4-6 inç / 10-15 santimetre geniş

Küçük bebek köftesi kabağı mağazalarda daha yaygındır. Büyük köfteli tava kabak en çok evde yetiştirilen veya çiftçinin pazar malzemeleridir. Bu mütevazı yaz kabağı çeşidinin yetiştirme mevsimi, mayıstan yaz sonuna / sonbahar başlangıcına kadardır. Bu kabak bitkisi, diğer kabak çeşitleri gibi iyi drene edilmiş besleyici zengin çamurda büyür.

Köfteli tavada kabak ne kadar süre dayanır?

Büyük boy büyük beyaz börek tava squash’ımı serin ve kuru bir yerde 5 haftadan fazla sakladım. kötüleştiklerini. Haftalarca kelimenin tam anlamıyla aynıydılar ve hiç zorlanmadılar. Bu kabak balkabağı gibidir, uzun süre iyi kalır. Sarı börek tavası veya yeşil çeşit konusunda daha az deneyimim var.

Köfteli tava kabaklarını soyuyor musunuz?

Kabak, dış cildi hala hassasken genç hasat edildiğinde en iyisidir. Bahçenizdeki taze köfte tavası kabak kabuğunuz yumuşaksa üzerinde bırakıp kabuğunu yemeyi tercih edebilirsiniz. Büyük bir uçan daire kabak da yumuşak bir cilde sahip olabilir. Mağazadan satın aldıysanız ve böcek ilacı ile işlem gördüyse kabağı soymanızı tavsiye ederim. Kabağı başka bir şekilde pişirmeyi planlıyorsanız, derinizi de soyabilirsiniz. Ancak, bu etli kabak tarifinde kabuğunu bırakmayın çünkü yemeğin sunumu için harikadır. Pişmiş sebze etini her zaman tabağınızdaki kabuğundan çıkarabilirsiniz.

Pattypan kabak nasıl kesilir?

Bebek Köftesi kabağı boyutları küçük olduğu için kolayca kesilir. Büyük köfte tavası biraz daha göz korkutucu olabilir, ancak bu şekilde olmamalıdır çünkü sadece büyük bir kabak. Tohum kabı sünger gibi oldukça yumuşaktır ve kolayca kesilebilir. Kabak çekirdeği, balkabağı veya kabak çekirdeği gibi ayrı ayrı kavrulur. Doldurulmuş köfte tavası yapmak için, kabuğunuzun üstünü kesin ve kabağınızı oyun. Kabağı dilimler halinde veya küpler halinde de kesebilirsiniz. Sadece kabak parçalarının aynı büyüklükte olduğundan emin olun, böylece eşit şekilde pişebilirler.

Et dolması nasıl yapılır?

Et dolması pattypan kabak yapmak için büyük veya küçük kabak veya beyaz, sarı veya yeşil kabak kullanabilirsiniz. Küçük kabak kullanıyorsanız, yaklaşık 4-6 parça kullanın (büyüklüğüne bağlı olarak). Yazının altında ayrıntılı malzemeler, talimatlar ve nasıl video çekileceğini içeren tam tarifi görüntüleyin.

1. Adım

Bir “şapka” oluşturmak için üstünü keserek squash’ınızı hazırlayın. Kabuğunu oy.

Kabak etinden tohumları ayırın ve tohumları başka bir tarif veya ekim için saklayın.

İçi boş kabağınızı üstü kesik şekilde bir fırın tepsisine yerleştirin. Zeytinyağı serpin, karabiber ve tuz ekleyin.

Fırına koyun ve neredeyse yumuşayana kadar kızartın.

2. Adım

Kıyma, soğan, sarımsak, tuz, karabiber, zeytinyağı, kekik, kekik ve kesilmiş kabak parçalarını içeren doldurma malzemelerini bir kasede birleştirin.

3. Adım

Kavrulmuş kabağı bir fırın kabına koyun ve kıyma karışımını doldurun.

Üst kapak benzeri şapka ile kapatın. Yaz kabağı etrafındaki fırın tepsisine, tam olarak soyulmuş domates, su, soğan, defne yaprağı, tuz ve karabiber ekleyerek bir sos hazırlayın.

Et ve kabak tamamen pişene kadar etinizi doldurulmuş kabağı fırında orta-yüksek ateşte kavurun. Kabağı porsiyon büyüklüğünde keserek sıcak servis yapın.

Köfteli tavada kabak nasıl pişirilir?

Patty Pan Squash, diğer kabaklarda olduğu gibi çeşitli şekillerde pişirilebilir. Küçük ve büyük kabak …

 • kabağınızı küpler halinde kesin ve soteleyin veya kavrulmuş börek tavasına çevirin
 • dilimler halinde kesin ve ızgara yapın
 • kullanmak için kabağınızı kaynatın çorbalarda ve püre halinde
 • buharda, fırında kızartın veya balkabağınızı bir bütün olarak kaynatın (doldurmadan)

Denemek için daha fazla Patty Pan Tarifi

 • Turşu Patty Pan kabak – Pattypan sebzelerinizi konserve yapmadan salamura yaparak korumanın harika bir yolu.
 • Kırmızı Mercimekli Spagetti, ızgara köfte tavası – Kolay bir akşam yemeği bir doz gizli proteinle sağlıklı ve beslenmiş hissetmenizi sağlar!
 • Hindistan Cevizi Körili köfte tava kabak çorbası – O yaz kabağını kullanmanın heyecan verici, yeni bir yolu ve sütsüzdür, glütensiz ve vegan!

Et Dolgulu Patty Pan Squash Tarif

Dolma patlıcan ty tava etli çalkalayın.Gerekirse bir kaşıkla daha fazla oyun. Eti tohumlardan ayırın, tohumları başka bir tarifte kızartın veya dikin. Ortadaki eti küçük kesin ve bir kenara koyun.
 • Üstü kesik kabağı bir fırın tepsisine ve tepsiye yerleştirin. İçi boş börek tavasının her yerine ve şapkanın üzerine zeytinyağı serpin ve tuz ve karabiber serpin.
 • Kabağı 350 ° Fahrenheit / 180 ° C de kavurun neredeyse tamamen pişmiş. Bu, kabağınızın büyüklüğüne bağlı olarak 15 ila 30 dakika sürebilir (* Notlara bakın).
 • Bu arada, tüm doldurma malzemelerini bir arada birleştirerek dolguyu hazırlayın. kase. Buna kıyma, doğranmış soğan, doğranmış sarımsak, zeytinyağı, kekik, kekik, karabiber, tuz ve daha önce küçük kesilmiş köfte tavası orta et parçaları dahildir. Kenara ayırın.
 • İçi boş olan köfte tavanız kavurmayı bitirdikten sonra bir fırın tepsisine koyun ve tüm et dolma karışımını sebzelerin içine koyun. Kapağı kapatın.
 • Sos için, bütün domates konservesi, soğan, tuz, karabiber, su ve defne dahil olmak üzere tüm sos malzemelerini fırın tepsisine yerleştirin.
 • Doldurulmuş köfte tavasını yaklaşık 30 dakika 350 ° Fahrenheit / 180 ° Santigratta (kabağınızın büyüklüğüne bağlı olarak az ya da çok) kavurun. Kabuğa girerek yapılıp yapılmadığını kontrol edin. Etin büyük bir köfte tavasında pişmesinin yaklaşık 30 dakika sürdüğünü unutmayın.
 • Kabağı 4 iksire bölerek veya her bebek köfte tepsisine ayrı ayrı servis ederek sıcak servis yapın. kişi.

Notlar

 • Büyük squash kullanıyorsanız, yalnızca birini kullanın. Baby squash kullanıyorsanız, baby squash’ınızın büyüklüğüne göre 4-6 adet kullanın.
 • Kızartma süresi, köfte tavası kabak boyutuna bağlıdır. Büyük bir pişirme süresi yaklaşık 1 saat sürer. Küçük olanlar daha az sürer, bu nedenle pişirme ve toplam süre biraz daha fazla (çok büyük bir tane kullanırsanız) veya çok daha az olabilir (bebek kabağı kullanırsanız).
 • Yalnızca içermeyen köfte tavası kullanın Bu doldurulmuş kabak tarifinde pestisit püskürtülmüştür çünkü kabağı bir bütün olarak pişiriyorsunuz. Organik her zaman pestisit içermeyen anlamına gelmeyebilir (ülkenizdeki düzenlemelere bağlı olarak).