Ziyaret etmeye değer 30'dan fazla Montreal Bucket list turistik yeri

Ziyaretiniz için Montreal gezilecek yerlerinin neler olduğunu merak mı ediyorsunuz? Doğru yerdesiniz. Başlamanız için 30’dan fazla harika Montreal kova listesi öğemiz var.

Montreal Bucket listesi: Ziyaretiniz için Montreal’de görülmesi gereken yerler

Açıklama: Bu gönderi bağlı kuruluş bağlantıları içermektedir. Bunlardan birine tıklarsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden küçük bir komisyon alabiliriz. Montreal etkinliklerinin listesini paylaşmadan önce, hazırlamanıza yardımcı olacak bazı hızlı ipuçlarını burada bulabilirsiniz

Montreal’i ziyaret etmek için seyahat ipuçları

Montreal, Kanada’nın doğusundaki Quebec eyaletinde yer almaktadır. Quebec şehri başkenttir ve aynı zamanda ağırlıklı olarak Fransızca konuşulan bir eyalettir. Montréal – Trudeau Uluslararası Havaalanı, tüm yıl boyunca milyonlarca turisti çeken ana havalimanıdır. Nereden uçtuğunuza bağlı olarak, Skyscanner’da uçuş fırsatlarını bulabilir ve takip edebilirsiniz Şehri keşfetmeyi planlıyorsanız, en iyisi toplu taşıma ve Hop on and Hop gezi otobüsleri kapalı. Ayrıca burada GetYourGuide’den Montreal’deki etkinlikleri de bulabilirsiniz Montreal’e kısa bir ziyaret için, şehir merkezinde veya Eski şehir bölgesinde kalmanızı öneririz – buradan kolayca yürüyerek gidebilirsiniz konumlar ve restoranlar.

Eski Montreal’in (Vieux-Montréal ) şeritlerinde dolaşın

Eski Montreal’in ilginç şeritlerinin geçmişi 17. yüzyıla kadar uzanıyor. Burası, şehrin ilk yerleşimcilerin geldiği yerdir. Eski Montreal’in şeritlerinde dolaşırken, Arnavut kaldırımlı sokaklarda ve Avrupa’nın güzel anılarında büyüleneceksiniz. Montreal şehrine başlangıçta Ville-Marie veya Mary Şehri deniyordu. Yürünebilir mesafede NotreDame Bazilikası, Eski Liman, Plaza de Armas gibi sayısız popüler cazibe merkezi bulunmaktadır.

Çarpıcı Notre Dame Bazilikası’nı ziyaret edin

Montreal kova listeniz için mutlaka ziyaret edilmesi gereken öğelerden biri Notre Dame Bazilikası’dır.Gotik Uyanış tarzında inşa edilen bazilika, 6 metre yüksekliğinde duruyor. Notre Dame Bazilikası’nın iç mekanları çok çarpıcı ve burada günlük kitleler yer alıyor.

Place d’Armas’ta Chill out

Place de Armas, Notre Dame Bazilikası’nın hemen önünde, Eski Montreal’de bulunan bir meydandır. Bu bölge yılın her döneminde çok hareketli. Merkezde, Montreal’in kurucusu Paul de Chomedey’e adanmış bir anıt bulacaksınız.

 Plaza d ‘Armas Eski Montreal

Eski Montreal’de geleneksel bir Hayalet Yürüyüşü turuna katılın

Eski Montreal’in ruhlarına takılın, yani geleneksel bir Hayalet’e katılın Yerel bir rehberle Yürüyüş Turu (tümü dönem kostümleriyle giyinmiş). Rehber sizi şehrin ilginç (ve gizli) ayrıntılarını öğreneceğiniz tarihi sokaklarda götürecektir.

Yemek yiyin, oynayın ve Vieux-Port de Montreal’i (Eski Liman) keşfedin

Vieux-Port, Montreal’in Eski Limanı’dır. Fransız tüccarlar tarafından kürk ticaret merkezi olarak kullanılan sitedir. Gerçekten de tarihi bir liman olan bu bölge, 1990’larda güzel bir gezinti yeri olarak geliştirildi. Saint Lawrence Nehri boyunca uzanan alanda yürüyüş yapabilirsiniz. Eski Liman bölgesinde ziplining, plajlar, tarih ve astronomiden ya da bilimler hakkında bilgi edinmekten, segway’e binmekten ya da bir gemi yolculuğuna atlamaktan yapacak çok şey var!

Arkeoloji ve Tarih Müzesi’nde Montreal hakkında bilgi edinin

Montreal’in Arkeoloji ve Tarih Müzesi, şehirde mutlaka görülmesi gereken bir cazibe merkezidir. Eski Montreal’de bulunur ve şehrin tarihini günümüze kadar öğreneceğiniz yer burasıdır. Montreal Arkeoloji Müzesi (Pointe-a-Calliere) 1922’de açıldı.

La Grande roue de Montréal’den bir fotoğraf çekin

La Grande roue de Montréal, Eski Montreal Limanı. Başlangıçta şehrin 375. yıldönümünü kutlamak için inşa edildi. Bu dönme dolap, ülkenin en uzun olanıdır ve şeffaf kabinlerden şehrin muhteşem manzarasını sunmaktadır. Oradan fotoğraf çekmeyi unutmayın!

Lachine Canal’da Tekne Gezintisi

Lachine Canal, bisiklete binebileceğiniz, yürüyebileceğiniz ya da dolaşabileceğiniz manzaralı bir şehir parkıdır. Burası tarihi bir bölgedir ve kanal, Montreal’in Eski Limanı’ndan Lachine, Lasalle ve Sud-Ouest ilçelerini birbirine bağlayan Saint-Louis Gölü’ne uzanır. Kanalın geçmişi 1830’a kadar uzanıyor ve o zamanlar ve sonrasında Montreal’in sanayileşme hacimlerinden bahsediyor. Bir tekne kiralayabilir veya Lachine Kanalı’nda rehberli bir tekne turu tercih edebilirsiniz.

Montreal’deki St. Lawrence Nehri’nde gezi turuna çıkın

Saint Lawrence Nehri’nde bir gezi turu, Montreal kova listenizin bir parçası olmalıdır. Bu yolculuklar, Olimpiyat Stadı’nın ve Montreal’deki diğer ilgi çekici yerlerin manzarasını seyrederek Eski Liman’ı geçeceğiniz sahil bölgesinden hareket ediyor. Yolculuk 90 dakika sürer ve şehrin ilginç hikayeleriyle doludur.

Kentsel ormanda, yani Montreal şehir merkezinde yürüyün

Kent ormanlarında ve şehir merkezinde yürümeyi SEVİYORUZ Montreal farklı değil. Montreal şehir merkezi gökdelenler, alışveriş kompleksleri, lüks restoranlar ve Çin Mahallesi, Montreal Güzel Sanatlar Müzesi vb. Gibi birçok kültürel cazibe merkeziyle doludur.

Montreal over river at sunset with city lights and urban buildings
Montreal şehir merkezinde gün batımı

Check out ikonik Mount Royal

Mount Royal, Montreal şehir merkezinin çok yakınında bulunan çarpıcı (küçük) bir dağdır.Montreal’de şehir manzarasının tadını çıkarmak için en güzel yerlerden biri Mont-Royal’den.

Mont-Royal Park’tan doğal şehir manzaralarına dalın

Mont-Royal Park, şehrin muhteşem manzaralarını sunar ve bu nedenle mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yerdir! Aynı zamanda şehir merkezinden kolay bir yürüyüş / yürüyüş. Ve herhangi bir gözetleme noktasından, Saint Lawrence Nehri, Olimpiyat Stadı, Le Plateau-Mont-Royal bölgesi ve daha fazlasının muhteşem manzaralarını bulacaksınız. Yürüyüş yapabileceğiniz 5,2 mil Mount Royal Park Loop var ve zirveye çıkmak yaklaşık 30-45 dakika sürüyor. Ancak 15 dakikada inmek için 400 adım da atabilirsiniz.

Montreal at dusk with urban skyscrapers viewed from Mont Royal

Fotoğraf çekmek ve şehrin tadını çıkarmak için tonlarca doğal manzara noktası bulacaksınız! Montreal kova listenize eklemeniz gereken gerçekten harika bir site. Mont Royal Park’ın New York City’deki Central Park’ı tasarlayan aynı tasarımcı tarafından tasarlandığını belirtmek ilginçtir.

Jeanne Mance Park’ta veya Fletcher’s Field’da piknik

Jeanne Mance Park, Mont Royal yakınında bulunan büyük bir şehir parkıdır. Yaz aylarında piknik yapmak için mükemmel bir alandır. Bu park, şehrin kurucu ortağının adını almıştır.

Montreal’in Yeraltı şehrini keşfedin

Diğer “yeraltı şehirlerine” benzemez – bu, bize göre bir alışveriş cenneti olan Montreal’in Yeraltı Şehri olarak da bilinen RÉSO’dur. Altında ve birbirine bağlı ofisler, restoranlar, oteller, konut ve ticari kompleksler ve tabii ki BİRÇOK mağaza var. Ağın tamamı yaklaşık 33 kilometre (yaklaşık 20,5 mil) ve kış aylarında bir zevk. Veya yazın dışarısı sıcak olduğunda. Burada gösterilerle veya vitrinlerle kendinizi eğlendirin.

Observatoire Place Ville Marie’den manzaralara dalın

Kulelerden şehir manzaralarını seviyorsanız Observatoire Place Ville Marie’yi ziyaret edin. Şehir merkezinde, sembolik bir kulenin 46. katında yer alan Observatoire 360, kentsel ve kültürel cazibe merkezlerinin büyüleyici bir manzarasını sunuyor. Büyük boy cam pencereler bir kalabalık çekicidir ve neredeyse anında yukarıdan 360 ° panoramik görünüm sunar (yerden 185 metreden fazla).

Montreal Biodome’u ziyaret edin

Biodome, kendi kendine yeten ekosistemleri çevreleyen kubbe şeklindeki bir yapıdır. Montreal Biodome, Olympic Park Bölgesi’nde yer almaktadır ve yaklaşık 4500 hayvan türüne ev sahipliği yapmaktadır. Biodome’da, Amerika’da bulunan dört ekosistem kopyasını inceleyebilirsiniz.

Montreal Olimpiyat Stadyumunu Keşfedin

Montreal’deki Olimpiyat Stadı, 1979 Olimpiyat Oyunları için inşa edildi. Olimpik Park bölgesinde, Montreal’in Mercier – Hochelaga-Maisonneuve semtinde yer almaktadır. Günümüzde spordan eğlence etkinliklerine kadar birçok amaç için kullanılmaktadır. Olympic Park Esplanade, yıl boyunca açık hava etkinliklerine ve etkinliklerine ev sahipliği yapmaktadır. Parkta bir planetaryum ve bir böcek bahçesi de bulunmaktadır.

Paten yapabilir, yüzebilir ve Olimpik boyuttaki pistler ve havuzların keyfini çıkarabilirsiniz. Montreal Kulesi stadyumun yanında duruyor ve şehrin ikonik bir sembolü – bu yüzden kesinlikle kontrol edin!

Montreal Kulesi’ni ziyaret edin: Dünyanın en yüksek eğimli kulesi

Montreal Kulesi’nin dünyanın en yüksek eğimli kulesi olduğunu biliyor muydunuz? Evet, 165 metre yüksekliğinde ve 45 derecelik bir açıyla Montreal Kulesi, diğer adıyla La Tour de Montreal, şehrin nefes kesici manzarasını sunuyor. Cam bir teleferik sizi 2 dakika içinde gözlem güvertesine götürür. Biletler 25 CAD + ‘dan başlar ve oradan dağların, St. Lawrence Nehri’nin, şehir merkezi ve gökdelenlerinin ve tabii ki Mount Royal’in manzarasını seyredebilirsiniz.

Botanik Bahçeleri’nde büyülenin

Olimpik Park’ın yakınında bulunan Montreal Botanik Bahçesi. 34 temalı bahçeye ev sahipliği yapan 185 dönümlük nefes kesici bir yeşil alan. Şehrin en gözde mekanlarından biridir ve Gardens of Light gibi yıllık (mevsimlik – sonbahar, kış, yaz temalı) etkinliklere ev sahipliği yapar.

… & Gardens of Lights festivaline katılın

Montreal Botanik Bahçeleri her yıl Gardens of Light festivaline ev sahipliği yapıyor. Bu durumda bahçeler yüzlerce ışıkla aydınlatılır. Her yıl farklı bir tema var. Bir yıl içinde Çin Bahçeleri, Çin kültürü ve geleneklerinin özel bir hikayesini anlatmak için el yapımı ipek fenerlerle dekore edildi.Poutine, Quebec eyaletinde doğdu ve onların ikonik yemeği! İşte Montreal yemek kovaları listenize ekleyebileceğiniz birkaç yemek daha var

 • Poutine – Üstünde kahverengi sosla doldurulmuş patates kızartması ve lor peynirli tabak. Quebec
 • Füme Et – Çavdar ekmeği üzerinde kalın füme et
 • Montreal usulü simit – Montreal tarzı simit namı diğer Montreal simit şehirden elde edilen el yapımı, odun ateşinde pişmiş simit
 • Tourtières veya etli turtalar
 • Yumuşak servis
 • Book a Montreal’de yemek turu

Molson Kanada Birasıyla Şerefe, eh!

Şerefe! Montreal, Kuzey Amerika’daki en eski bira fabrikasına ev sahipliği yapmaktadır – Molson Canadian Beer’e girin. Molson Brewery, şirketin bugün faaliyetlerini sürdürdüğü Saint Lawrence Nehri yakınında 1786 yılında kuruldu. Montreal ziyaretiniz sırasında Molson Canadian’ı denemeyi unutmayın!

Sanatseverler için Güzel Sanatlar Müzesi

Bir sanat aşığıysanız, Montreal Güzel Sanatlar Müzesi’ni kova listenize ekleyin . Bu müze, görsel sanatlar, tarih ve bilim sergilerinin sergilendiği cesur ve yaratıcı bir alandır. Aynı zamanda galeri alanına göre Kanada’daki en büyük sanat müzesidir.

Atwater Market’te kalbinizi yiyin

Montreal’in Saint-Henri bölgesinde bulunan Atwater Market’i ziyaret edin. Bu, yerel ürünler, fırınlar ve restoranlar bulabileceğiniz tüm yıl açık bir pazar yeridir. Buraya gelip yüreğinizi yiyin!

Kanada’nın en büyük kilisesi olan Saint Joseph’s Oratory of Mount Royal’e gidin

Montreal, Kanada’nın en büyük kilisesi olan Saint Joseph’s Oratory of Mount Royal’e ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda 10.000 kişilik (2.400 oturma düzeniyle) kapasitesi ile dünyanın en büyük kiliselerinden biridir.

Saint Joseph Oratory Montreal

Kilise, küçük bir Roma Katolik bazilikası ve ulusal bir tapınaktır. Bugün aynı zamanda Kanada’nın Ulusal Tarihi Bölgesi olarak kabul edilmektedir. Kiliseyi tek başına ambiyansı (içi) için ziyaret etmelisiniz. Eminim bölgeye yaklaşır yaklaşmaz Saint Joseph’s Oratory’nin güzel kubbesi sizi büyülü bir şekilde bırakacaktır.

La Fontaine Park’ta kış harikalarını içinize çekin

Kışın Montreal’i ziyaret ediyorsanız, La Fontaine Park’taki kış harikalar diyarı ambiyansında büyülenin. Park, sonbahar yapraklarından tüm yıl boyunca harika olsa da, erken ilkbahar yaz aylarında pikniklere doğru yürür – kışın bir zevktir. Kışın La Fontaine Park’ta aile gezisi, paten, kar ayakkabısıyla yürüyüş ve daha fazlası için mükemmeldir.

Montreal Festivallerine Katılın

Montreal, böylesine canlı bir kentsel alana sahip harika bir Kanada şehridir ve festivallerinin hiçbirine (veya çoğuna) katılmamak kötü bir hizmet olacaktır. İşte Montreal kova listenize eklemek için festivallere katılmanız gerekenlerden bazıları

 • Uluslararası Caz Festivali: Uluslararası Caz Festivali ve 2016’da katıldığımız için şanslıyız. Düzenlendi: Haziran / Temmuz
 • L’International des Feux Loto-Québec (diğer adıyla Montreal Havai Fişek Festivali): Bu festival, La Ronde eğlence parkında düzenlenmektedir ve en prestijli havai fişek yarışmalarından biridir dünyada. Düzenlendi: Haziran
 • Duvar Festivali: Saint-Laurent Bulvarı’nın gerçek bir açık hava müzesine dönüştürüldüğü uluslararası bir sanat festivali. Ne zaman: Haziran’da Mural Festivali
 • Baskı Altında: Grafiti sanatının sergilendiği Kuzey Amerika’daki en eski aktif festivallerden biridir. Ne zaman: Ağustos
 • Just for Laughs Comedy Festival: Eylül / Ekim’de düzenlenen dünyanın en büyük uluslararası komedi festivalidir
 • Garden of Lights: Her yıl, tüm bahçenin ışıklandırıldığı Montreal Botanik Bahçelerinde yapılır. Ne zaman: Eylül – Ekim

Bir hafta sonu için Oka Ulusal Parkı’na Kaçış

Montreal’den bir hafta sonu kaçamağı için, Park national d’Oka’dan başkasına bakmayın.Park, Calvaire (oratories ve üç şapelden), Grande Baie ve Rivière aux Serpents’ten Lac des Deux Montagnes ve Adirondacks’ın muhteşem manzaralarına kadar zengin tarihi ve doğal mirasla doludur.

Parc Michel-Chartrand (Parc régional de Longueuil olarak da bilinir)

Montreal yakınlarındaki bir başka popüler kış tatili yeri olan Parc Michel-Chartrand, büyük bir parktır ve kış etkinlikleri için mükemmel bir cennettir kros kayağı, kar ayakkabısıyla yürüyüş ve paten gibi. Yaz aylarında 3,6 millik bir yürüyüş parkuruna çıkın veya Parc Michel Chartrand’daki vahşi yaşamı hayranlıkla izleyin. Park, Le Vieux-Longueuil ilçesinde bulunmaktadır ve 1.850.000 metrekarelik alana sahiptir.

Montreal winter skating Montreal’de kış pateni

Montreal’den günübirlik geziler

Montreal, Kanada’yı ve Quebec eyaletini daha fazla keşfetmek için mükemmel bir başlangıç ​​noktasıdır. İşte en iyi seçimlerimizden bazıları

 • Mont-Tremblant Ulusal Parkı: Mont-Tremblant Ulusal Parkı’nı ziyaret edin ve sonbaharda ahşap yolları kontrol edin veya sonbahar yapraklarını yakalayın
 • Doğu İlçeleri : Memphremagog Gölü Magog köyünden Kanada’nın en büyük lavanta çiftliklerine ev sahipliği yapan Bleu Lavande dahil olmak üzere birçok Doğu ilçesini keşfedin. Bu bölge, lavanta çiftliklerinde (Fransa’daki Provence gibi), peynir örneklemelerinde ve daha fazlasında ıslanabileceğiniz, özünde Avrupa’ya benziyor
 • Lanaudière: İster doğadan kaçmak için ister doğadan kaçmak için olsun, Lanaudière belediyesini ziyaret edin Le Festival de Lanaudiere gibi festivaller – Kanada’nın önde gelen klasik müzik festivali.
 • Laval : Montreal’den hızlı bir günlük gezi seçeneği Laval’dır. Cosmodome ‘dan SkyVenture’a kadar pek çok eğlenceli ve eğitici yer olduğu için aileler için harikadır.