Bu yıl için 14+ Keyifli Ontario Kış Kaçamağı

Gezmenin mevsimi olmaz, her mevsimin gezisi farklı olur. Seyahat etmek, yılın hangi zamanında olursa olsun, her zaman mutluluk ve yeni öğrenmeler getirir. Sadece rutin hayatınızdan uzaklaşmak gibi hissettiğiniz zamanlar vardır, ancak özellikle yoğun kış aylarında hava koşullarını göz önünde bulundurarak nereye gideceğinizden emin olmadığınız zamanlar vardır. Ontario sizi kros kayağından, romantik hafta sonu kaçamağından festivallere kadar büyüleyici bir kış harikalar diyarına davet ediyor. İşte bu yıl başlamak için Ontario’daki en iyi kış kaçamaklarını sunuyoruz. Açıklama: Bu gönderi bağlı kuruluş bağlantıları içerir. Bunlardan birine tıklarsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden küçük bir komisyon alabiliriz.

Bu yıl keşfetmek için Ontario Kış Kaçamakları

 Ontario’daki kış kaçamaklarını
 • Blue Mountain Resort
 • Bayview Wildwood Resort
 • Hockley Valley Tatil Köyü
 • Arrowhead Provincial Park
 • Algonquin Park
 • MacGregor Point Provincial Park
 • Manitoulin Island
 • Rideau Canal
 • Bon Echo Loop
 • Rice Lake
 • Trent-Severn Waterway
 • Niagara Falls
 • Hamilton City
 • Muskoka

ONTARIO’DA EN İYİ KIŞ KAÇAK TESİSLERİ

Rahat gezginler için tatil köyleri, her yaş grubu için bir şeyler vaat eden hepsi bir arada paketler sunar. Ontario’da birkaç tatil köyü olmasına rağmen, bunlardan üçü diğerlerinden daha popüler.

Blue Mountain Resort

Blue Mountain Village in winter with mountain background
Blue Mountain Village

Adından da anlaşılacağı gibi, Blue Mountain Resort Village Suites dağlık bir alanda bulunan bu otel, doğa severler için mükemmeldir. Tutkulu yürüyüşçüler, çeşitli parkurları denemekten zevk almalıdır. Acemi için olduğu kadar tecrübeli için de bir şeyler var. Güçlü kalpliler kaya tırmanışı ve yüksek ipleri bile deneyebilir. Diğer aktiviteler arasında Hummer turları, dağ turları, su sporları ve etkinlikleri, vb. Sayılabilir. Aynı zamanda golf, tenis gibi sakinleştirici oyunlar da mevcuttur. Eğlence dolu bir tatil geçirmeniz gerektiğini söylemeniz yeterli!

Blue Mountain Village Ontario winter weekend getaways Blue Mountain Village

Bayview Wildwood Resort

Aile tatilleri için harika bir seçim! Bayview Wildwood Resort, muhteşem bir kış tatili için mükemmel bir seçimdir. Her zaman nefes kesici manzaraların keyfini çıkarmak istiyorsanız, göl kıyısına yakın bir konaklama tercih edebilirsiniz. Ayrıca, kaldığınız süre boyunca her gün kahvaltı ve akşam yemeğine erişebilirsiniz. Eğlence için, Resort eski günlerin anılarını uyandıran atlı vagon gezileri sunuyor.Kış sporları arasında kızak, paten, kros kayağı vb. Yer alır. Ancak, evde kalmayı tercih ederseniz, bilardo masası, pinpon masası vb. İle donatılmış bir oyun odası vardır. Son olarak, bitirebilirsiniz. spa küvetinde veya ısıtmalı kapalı havuzda dinlenerek yorucu etkinliklerle dolu bir gün. Cumartesi günleri daha cazip bir eğlence sunar.

Hockley Valley Resort

Hockley Valley Resort, eğer Kendiniz veya aileden başka biri için bir kış düğünü planlıyorsunuz. Tesisin personeli her şeyi hallederek etkinliği unutulmaz bir deneyim haline getirir. Hockley Valley tatil köyü aynı zamanda kız arkadaşların kaçamaklarını, kurumsal etkinlikleri vb. Düzenlemek için bir yerdir. Tatil yeri, rahat bir ortamda büyük ölçekli toplantılar düzenleyebildikleri için kurumsal şirketler arasında oldukça popülerdir. atmosfer. Kaplıcalar, golf sahaları, tesis içi restoranlar vb. Paketin bir parçasıdır.

KIŞ ARALIKLARI İÇİN ONTARIO’DAKİ EN İYİ PARKLAR

Daha fazlası için, Ontario’nun taşra parklarının sunduğu güzelliği deneyimledikten sonra!

Pumpkin Farm Ontario weekend getaway Ontario Balkabağı Çiftliği hafta sonu kaçamağı

Kış sezonunda yaklaşık 31 tanesi ziyaretçilere açıktır. Bu yerlerde istediğiniz kadar kayabilir ve kayabilirsiniz. Yollar bile benzersiz, hem acemileri hem de uzmanları memnun ediyor! Ek olarak, diğer yürüyüşçülerle bağlantı kurmayı ve vahşi kırsalda Ontario’nun doğal mirasını keşfetmeyi tercih edebilirsiniz. Geziler son derece heyecan verici veya rahatlatıcı olabilir – seçiminizi yapın! Tabii ki, her parktaki personel, her bireyin güvende olmasını ve herhangi bir tehlikeye düşmemesini sağlamak için önlemler alır. Üç tanınmış park, çok sayıda ziyaretçi çekmektedir.

Arrowhead Eyalet Parkı

Muskoka’nın orta bölgesinde bulunan bu park, büyük ağaçlar ve özel kamp alanları ile yemyeşildir. Yakınlarda yumuşak kumla dolu plajlarla çevrili bir göl bile var. Bu suların üzerinde gürültülü motorlar yoktur ve mükemmel bir huzur sağlar. Kendinizi maceraperest hissettiğinizde, çevredeki yaklaşık 15 km’lik alanı kaplayan yürüyüş parkurlarına çarpabilirsiniz. Hatta biri ışıl ışıl bir şelaleye bile götürür. Yol boyunca, eski evlerin kalıntılarını görebilirsiniz. Ne yapmayı seçerseniz seçin, kalışınız enerjinizi ve canlılığınızı geri kazanmalı, günlük hayatınıza canlılık ve dinçlikle dönmenizi sağlayacaktır!

Algonquin Park Ontario Kış Kaçamakları

Bu parkın özünü anlamak istiyorsanız, yürüyerek seyahat etmelisiniz. Başka bir deyişle, çeşitli yürüyüş parkurlarını kullanmalısınız. Alternatif olarak, iç kısmına yayılmış çok sayıda gölü keşfetmek için bir kanoya başvurabilirsiniz. Ayrıca akçaağaç ağaçlarıyla kaplı çok sayıda kayalık sırt ve tepeye hayran kalacaksınız. Daha evcilleştirici bir şey istiyorsanız, birkaç kamp alanından herhangi birinde kamp kurmayı tercih edebilirsiniz. Algonquin Park’ın diğer ilgi çekici yerleri arasında Sanat Merkezi, Ziyaretçi Merkezi ve Logging Müzesi bulunmaktadır. Ayrıca çeşitli programlara katılarak kendinizi Ontario’nun doğal mirası hakkında eğitebilirsiniz. Bunların dışında, Kurt ekolojisi ile ilgili programı dinleyerek biraz zaman geçirebilirsiniz – Halk Kurt Ulusu olarak da bilinir, çünkü bu yaratık gibi vahşi doğada nasıl ulumayı öğrenebilirsiniz! Şanslıysanız, geyik ve kış kuşlarını da görebilmelisiniz.

MacGregor Point Provincial Park

Huron Gölü’nün sınırındaki bu park, muhteşem bir ekolojik çeşitliliğe sahiptir ve bu yüzden ona dört mevsim park diyorlar. Yaklaşık yedi kilometrelik bir alanı kaplayan Elgin Limanı’nın güneyinde yer almaktadır. Park, çeşitli göçmen kuşlara ve etçil bitkilere ev sahipliği yapmaktadır. Bunun nedeni, MacGregor Point’in göletler, bataklıklar, bataklıklar ve bataklıklardan oluşmasıdır. Şükran Günü’nde buradaysanız, cadıların ve orman yaratıklarının muhteşem bir görüntüsüne sahip olmayı bekleyin. Her şey çok doğal ve keyifli! Diğer ilgi çekici yerler, paten, kayak vb. Gibi olağan kış sporlarıdır.

KIŞLARDA ONTARIO’DA GEZİLECEK EN İYİ YERLER

Manitoulin Adası

Bu güzel turistik yeri – Manitoulin Adası’nı ziyaret etmeyi özlerseniz pişman olacaksınız!

The Ten Mile Lookout in winter, Manitoulin Island, Canada
Manitoulin Island

Tobermory (Toronto’dan 300 km ) ve South Baymouth arasında çalışan feribot hizmetlerinden yararlanarak iki saat içinde Adaya ulaşabilirsiniz.Bu göllerin birçoğunun ortasında küçük adalar da var! Su tatlıdır ve aslında Manitoulin Adası dünyanın en büyük tatlı su adasıdır. Ada boyunca nehirler, göller, kıyı şeritleri, kuzey ormanları, çayırlar ve yamaçlarla çevrili olan bu bölge, insanları rahat olan yerlerde küçük yerleşim yerleri kurmaya teşvik ediyor. Halk, Tabiat Ana ve Tanrı ile iyi bir uyum içindedir. Arazi organik tarım için idealdir. Diğer meslekler tuzakçılık, avcılık, su ürünleri yetiştiriciliği ve perma kültürünü içerir. Aslında, avlanma alanları mükemmeldir ve bol miktarda eğlenceli spor sağlar. Halk çok cana yakın ve misafirperver. Ek olarak, yerel kültürün adanın sanat eserlerine, eğlencesine, dinlence aktivitelerine ve spor etkinliklerine sızmasını sağlar. Yerlilerin Ada’yı Kanada’nın Büyük Göllerinin Kalbi ve Ruhu olarak adlandırması şaşırtıcı değil.

Rideau Kanalı Ottawa kış hafta sonu kaçamakları

Ottawa başlı başına muhteşem bir şehirdir. Ancak, Rideau Kanalı veya Ottawa Buz Pateni Pisti’nin gelişiyle birlikte, güzelliği birkaç derece arttı!

Rideau Kanalı

Kanal ve ona bağlı diğer her şey Kanada mirasına ait bir şeyler sergiliyor. Kanal ortaya çıktığında, Kanada Hükümeti onu yalnızca savaş malzemelerini nakletmek için bir yol olarak gördü. Zeki mühendisler bir durgun su sistemi kullanarak kilitler ve barajlar inşa ettiler. Her şey eskisi gibi olmasına rağmen, Rideau Kanalı artık askeri bir yapı değil. Bunun yerine, iyi bilinen bir turizm merkezidir. Hepsinden iyisi, kilitler bugün bile iyi çalışıyor. Turistler buna Rideau Waterway diyorlar. İnsanların kamp kurmasına izin veren birkaç park var. Ziyaretçiler yürüyüş yapmak ve tekne gezintisi yapmak için girebilirler ve aileler için ayrılmış belirli alanlar vardır.

Bon Echo Loop

Seyahat ediyorsanız onu kolayca görebilmelisiniz Ontario’daki Yaylalara. Loop, sürüş için mükemmeldir. Sezonun erken mi yoksa geç mi geldiği önemli değil. Yıl boyunca koşullar olumlu kalır. Marizaw Lake Bon eko döngüsü Loop’un tasarımı, bunu yalnızca bir günde, hatta birkaç günde tamamlamanızı sağlar. Her şey ne kadar hevesli olduğunuza bağlı! Döngü, yüksek kaliteli erişim yollarını, demiryolu hatlarını (terk edilmiş) ve göl kenarını çevreleyen yoğun ormanları gösterir. Asla kaçırılmaması gereken yerlerden biri, Mazinaw Gölü’nün yukarısındaki gözetleme noktasıdır. Oradaki manzara muazzam! Göl, Ontario’nun en derin ikinci gölüdür. Sudan bir kaya yükselir ve insanları kaya tırmanışı için içeri girmeye teşvik eder. Son derece yüksek eğimli yüzey, yerel piktografları ile ünlüdür.

Rice Lake

Rice Lake, yerel işletme sahipleri, diğer ev sahipleri, restoranlar ve dükkanlardan oluşan Rice Lake Tourist Association’ın hayırsever sorumluluğu altındadır. Rice Lake’i çok rağbet gören bir gezi noktası haline getirmek amacıyla Dernek, yürüyüş, tarım fuarları, balık tutma, tarihi kentlerin keşfi, golf vb. Şeklinde eğlence sunmak için her şeyi yaptı. çevrenin manzarası muhteşem. Sonuç olarak, birçok ziyaretçi uzun sürüş turlarında ısrar ediyor. Birçoğu ormanlarda ve koruma alanlarında uzun yürüyüşler bile yapar. Burası bisikletçiler, yürüyüşçüler ve doğa tutkunları için bir rüya! Son olarak, dükkanlar harika antikalar ve sanat eserleri sunuyor.

Torrance Barrens

1999’da ilk Karanlık Gökyüzü Koruma Alanı olarak ilan edilen bir koruma alanına atıfta bulunuyor. 4.700 dönümlük sulak alan, kayalık sırtlar ve kötü alanlardan oluşan kalıcı bir Rezerv olan bölge, gece gökyüzünün muhteşem manzarasını sunmaktadır. Aynı zamanda macera dolu yürüyüşler için de muhteşem bir yerdir. Torrance Barrens ayrıca Nipissing Gölü ve Algonquin Gölü gibi buzul göllerinin bölgesidir. Ayrıca Barrens’de Cooper’ın şahinleri ve Doğu Mavi Kuşu gibi nadir kuşları ve Ontario’nun nadir kertenkelesi olan beş çizgili Skink’i fark etme şansınız da olabilir.

Trent-Severn Su Yolu

Ulusal Tarihi Sit Alanı olan Trent-Severn Su Yolu , uzun rotası boyunca birkaç başka tarihi alan ve milli park içermektedir.Parks Canada, Kanada Çevre ve İklim Değişiklikleri’nin bir yan kuruluşudur. Bu Su Yolu, Quinte Körfezi’nde başlar ve Port Severn’de sona erer. Rota, doğada dolambaçlı olmasına rağmen harika bir manzaraya sahip. Yolculuğu tekne, kano veya kano ile tamamlamak için yaklaşık iki hafta vaktinizin olması gerekebilir, ancak elbette, gerçek Su Yolu boyunca seyahat etmekten kaçınmak istiyorsanız kara taşımacılığını kullanma seçeneğiniz vardır. Su Yolu, Huron Gölü ve Ontario Gölü arasındaki bağlantıdır. Su yolunu geçerken, muhteşem kilit istasyonlarını görüntüleyebilirsiniz. Hatta Big Chute Deniz Demiryolunu çalışırken izleyebilir ve bölgenin cazibesini artıran çeşitli çiftlik köylerinin, kır evlerinin ve bel kasabalarının güzelliğine hayran kalabilirsiniz.

Niagara Şelaleleri’nde Kış Aktiviteleri

Niagara Şelalelerini sadece ilkbahar ve yaz aylarında ziyaret edebileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz! Niagara Şelalesi’ndeki Horseshoe Şelalesi, Kanada tarafında yukarıdan alınmıştır. Civardaki şiddetli düşüşe rağmen, bölge kışın da görülmeye değer. Işıkların ustaca düzenlenmesi sayesinde Niagara Şelalesi, ışıltılı ve ışıltılı buz sarkıtlarının bir çağlayanı olarak görünür. Fairyland’da olduğuna inanabilirsin! Şelaleler kışın bile kükreyen durmaz! Bu nedenle, şelaleye paralel bir patika boyunca yürüyüşünüz, ömür boyu bir kez yaşanacak bir deneyim olduğunu kanıtlamalıdır! Yakından bakıldığında, buz sarkıtları kendilerine ait güzel şekiller almış görünüyor. Tabiat Ana’nın sanat eserlerini sergiliyorlar! Hepsinden önemlisi, her gece harika bir havai fişek gösterisi de var. Hepsinden iyisi, Niagara Şelaleleri SkyWheel’de gezintiye çıkabilirsiniz. Sadece sıcak, kapalı bir gondola yerleşin ve muhteşem şelalenin üzerine gelin! Bunu heyecan verici bir deneyim bulmalısınız. Toronto’dan arabayla birkaç saatten az bir uzaklıkta Niagara-on-the-Lake köyü bulunmaktadır. 19. yüzyıla ait köy, bir resimli kartpostal kadar mükemmel! Niagara Şelalesi’ni ziyaret ediyorsanız , bu bölgeyi de ziyaret edebilirsiniz. Ocak ayında burada olursanız, Buz Şarap Festivali’ne katılmanın da keyfine varacaksınız. Yaklaşık 40 şarap imalathanesi, ay boyunca yemek temalı ve şarap temalı etkinlikler başlatır.

Hamilton City

Niagara’daki donmuş bir şelaleyi doldurmadıysanız, şu noktaya gitmeyi düşünebilirsiniz: Hamilton. Burada 100’den fazla şelale var ve hepsi soğuk mevsimde büyüleyici buz heykellerine dönüşüyor!

Frozen waterfalls winter in Hamilton Hamilton’da Kış

Aslında, Doğa Ana’nın yarattığı manzaralara benziyorlar! Ancak hepsi bu kadar değil. Alışveriş, tarih, açık hava maceraları, kültür, sanat ve müzik arenalarında da ilginç bir şeyler bulabilmelisiniz. Hamilton’un en önemli özelliği kış festivali, çeşitli sponsorlar ve bir yönetim komitesi çok sayıda eğlenceli etkinliğe ev sahipliği yapmak için bir araya geliyor. Ocak ve Şubat aylarında düzenlenen Festival, sanat sergileri, antika eser sergileri, renkli botanik bahçeleri turları, kendi şovlarını düzenleyen performans sanatçıları, gece fotoğrafçılığı etkinlikleri, keyifli müzik konserleri vb. İçerir.

Ontario’da Muskoka’dan Ottawa’ya

Toronto in winter

kışın Toronto Ontario, atletik / maceracı zihniyet için de harika bir yerdir. Burada istediğiniz kadar kayabilir ve kayabilirsiniz. Örneğin, Muskoka genellikle bir yazlık destinasyon olarak popüler olsa da, kışın da sunabileceği birçok spor heyecanı vardır. Örnek vermek gerekirse, buz pateni için mükemmel olan dört harika parkura sahiptir. Bunların en iyisi, 1,4 km’lik bir alanı kaplayan Arrowhead Provincial Park parkurudur. Yolu aydınlatan yüzlerce meşale sayesinde geceleri büyülü bir görünüme bürünüyor! Ek olarak, yolu kaplayan kalın ormanlar, karanlıkta gizemli ve heyecan verici tonlar alır.Yolun adı – Ateş ve Buz – bunun için mükemmel görünmesinin nedeni budur! Muskoka bölgesinde sizi bekleyen bir başka heyecan da Johnston’un Cranberry Marsh buz pateni parkuru. Buzla kaplı patika 1,2 kilometre devam ediyor. Bir tarafta dönümlerce kızılcık yatakları varken, diğer tarafta kalın ormanlar var. Bu, yakındaki şarap imalathanelerinin varlığını gösterir. Bu nedenle, günlük maceralarınızı bitirdiğinizde, bunlardan birine gidebilir ve serinletici bir kadeh şarap isteyebilirsiniz! Muskoka’nın yanı sıra Ottawa, ziyaretçilere sunacak harika imkanlara da sahiptir. Bunlardan biri Chinguacousy Parkı. Buradaki buz pateni pisti, yaklaşık 500 patencinin 2000 metrekareyi işgal etmesine izin veriyor. herhangi bir zamanda metre boşluk.

Ottawa in winter Ontario getaways Kışın Ottawa

Pistin şekli bir kanala benziyor. Doğal olarak, patenciler patikadaki doğal virajları aşmayı ve becerilerini sergilemeyi kolay buluyor! Patenci olmaktansa gözlemci olmayı tercih ediyorsanız, sadece sınırlar boyunca yerleştirilmiş koltuklardan birine oturun ve rahatlayın!

Ontario’da Kros Kayağı

Hırslı kayakçılar, güzel kros kayak deneyimlerini tatmak için kış aylarında Ontario’ya gelirler. Çeşitli parkurlardan sorumlu insanlar, kış boyunca onları harika bir şekilde koruyor. Daha tehlikeli kırsal bölge yollarının üstesinden gelme eğilimindeyseniz, bunu güvenli bir şekilde ve yeterli rehberlikle yapabilirsiniz. Birkaç tatil beldesi, neredeyse kapılarının önünden başlayan kayak parkurlarını sergiliyor! Niagara Escarpment, Highlands Nordic kayak parkurlarına sahiptir. Georgian Körfezi’nin muhteşem manzarasını sunan 24 km’lik bir alanı kaplarlar. Kızakla kayma ve kızakla kayma için ayrı şeritler bile var. Yamaçları bir kereden fazla keşfetmek isterseniz, Highlands Lodge’da kalmayı tercih edebilirsiniz. Kiralıklar, toplantı odaları, kafeterya, dükkanlar, vb. Vardır. Ontario’daki bu kış kaçamağı listesinden keyif aldığınızı umarız, onları Ontario güzergahınıza eklemenizi şiddetle tavsiye ederiz.