Parşömen Kağıtta Otlu Somon

Parşömen içinde somon kağıt , zarif ve sağlıklı bir balık yemidir. Fırında parşömen içinde pişirilen balık filetosu düşük karbonhidratlıdır, besleyicidir ve hazırlanması inanılmaz derecede kolaydır.

Parşömen içinde somon nedir?

Parşömen içinde somon, parşömene sarılmış somon filetodur. Fransız Akdeniz yemeği aynı zamanda somon en papillote veya somon balığı kesesi olarak da bilinir. En Papillote, başta balık olmak üzere yiyeceklerin parşömen kağıdında veya kağıt poşet içinde pişirildiği bir pişirme yöntemidir.

Neden parşömen kağıdında somon pişirmelisiniz?

Somon veya parşömen içinde başka bir balık pişirmenin faydaları vardır. En papillote yöntemi, parşömen içinde yemek pişirmek için kapalı bir ortam yaratır. Sıvılar kaçamaz! Bu şekilde, balığınız kendi suyunda ve biraz tereyağı yardımıyla daha eşit şekilde pişecektir. Ayrıca, küçük yiyecek paketlerini pişirmek ve servis etmek gerçekten de misafirlerinizi etkilemek için harika bir yoldur.

Salmon in Parchment with Herbs

Somon filetolarınızın üstüne toplayabileceğiniz otlar

Fransız Akdeniz somonu tarifim için taze otlardan oluşan bir karışım kullanmayı seçtim. Tüm bu bitkileri taze olarak kullanabilir veya birkaçını birlikte veya sadece birini seçebilirsiniz. Bu balık ve papillot için bitki seçimi size kalmış, aslında size bitkileri birleştirerek deneme özgürlüğü veriyorum. Kıyılmış balık paketlerimde şu taze otları kullandım:

 • Maydanoz
 • Dereotu
 • Frenk Soğanı
 • Kekik
 • Tuzlu

Ekleyebileceğiniz diğer taze otlar arasında Mercanköşk, Kekik, Biberiye, Terragon, Kişniş (Kişniş), Fesleğen, Adaçayı, Nane, Lavanta yaprakları bulunur.

Somon parşömen kağıdı nasıl pişirilir?

Adım 1

Parşömen kağıdınızı aynı büyüklükte 4 parçaya bölün. Kıyılmış arpacık soğanı, taze otlar, tuz, karabiber ve tereyağını birleştirerek bir bileşik tereyağı oluşturun.

2. Adım

Her somon filetosunu bir parşömen kağıdı üzerine yerleştirin ve yan yana bir güveç kabına koyun. Bileşik tereyağını her fileto balığının üzerine yayın. Her şeyi kullanın.

3. Adım

Balığınızı tamamen sarmak için parşömen kağıdınızın uçlarını bükün. Fırında 350 ° Fahrenheit / 180 ° Santigratta tamamen pişene kadar pişirin.

Evde parşömen kağıdında kolayca somon yapmak için SSS!

Burada, parşömen kağıdında fırında pişmiş somon balığını hemen hazırlamanıza yardımcı olacak sık sorulan bazı sorular yer almaktadır. ilk kez.

Somon parşömen kağıdına nasıl sarılır? Somonu parşömen kağıdına sarmanın kolay bir yolu, kağıdınızı aynı büyüklükte 4 parçaya ayırmak ve bir kağıdın üzerine fileto yerleştirmektir. Uçlarını alın ve somon fileto tamamen kapanacak şekilde bükün.
Dondurulmuş balıkları parşömen kağıdında nasıl pişirirsiniz? Önce balığınızı çözmeniz gerekir. Bir gece buzdolabında ya da parşömenle haşlanmış somonuzu hazırlamadan önce buzdolabında bekletin.
Parşömen kağıdında somon balığını dondurabilir misiniz? Evet! Parşömen kağıdınızı 4 parçaya bölün ve her somon filetoyu bir kağıdın üzerine yerleştirin. Bitkisel tereyağı ile doldurun ve parşömen uçlarını bükerek balığı kapatın. Bir sonraki kullanıma kadar dondurun.
Parşömende hangi sıcaklıkta somon pişirirsiniz? Parşömen kağıdına sarılmış somonuzu 350 ° Fahrenheit / 180 ° Santigratta pişirin.
Fırında somon ve papillotta ne kadar süre pişirilir? Somon tamamen pişene kadar ancak kuru ve lapa lapa değil nemli olana kadar yaklaşık 30 dakika pişirin.

Parşömen içinde somon nasıl servis edilir?

Parşömenle pişirilmiş somon balığımın çeşitli yan yemeklerinin tadını çıkarıyorum.Ayrıca somon ve papillotunuzu şunlarla da yiyebilirsiniz:

 • Pişmiş Pirinç – Kekik veya karanfil aromalı pirinç
 • Kavrulmuş kök sebzeler
 • Maydanoz Patates
 • Salata

Daha Fazla Balık Tarifi

 • Tavada Kızarmış Alabalık
 • Parşömen Kağıdında Somonlu Tagliatelle

Parchm İçinde Somon ent Kağıt Tarif

Parşömen kağıdında kavrulmuş somon ile sağlıklı balık yemeği.Balıklar tamamen pişmiş, lapa lapa, nemli olmalı, ancak bittiğinde kuru olmamalıdır.
 • İstediğiniz bir garnitürle sıcak servis yapın (postadaki servis önerilerine bakın)

Notlar

 • Taze otlardan oluşan bir karışım kullanın. Videomda ve resimlerimde 1 Yemek Kaşığı Maydanoz, 2 Yemek Kaşığı Frenk Soğanı, 2 Çay Kaşığı Tuz, 2 Çay Kaşığı Mercanköşk, 2 Çay Kaşığı Dereotu taze ince doğranmış otu kullandım.
 • İsterseniz büyük miktarda bitkisel tereyağı da yapabilirsiniz balıkları istediğiniz gibi sevin ve birlikte kullanın.