Winter Guide'da Lake Louise nasıl ziyaret edilir

Lake Louise’i kışın ziyaret etmek, karla dolu bir kış harikalar diyarına adım atmak demektir. Bize inanmıyor musun? İşte yolculuğunuzu planlamanıza yardımcı olacak nihai bir rehber ve size ilham verecek Louise Gölü resimleri!

Kışın Lake Louise’i Ziyaret Etmek: Temel İpuçları 

Açıklama: Bu gönderi bağlı kuruluş bağlantıları içerir. Bunlardan birine tıklarsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden küçük bir komisyon alabiliriz. Banff üzerinden Edmonton’dan Lake Louise’e her yıl seyahat ettiğimizde, yolculuğumuz dudak uçuklatan manzaralarla doludur. Ben buna buzlu vanilyalı kek zamanım diyorum – çünkü gerçekten de öyle görünüyor, özellikle de Banff’tan Lake Louise’e giderken. Lake Louise 1600 metre yükseklikte yer aldığından, mezraya kış erken gelir. Kış ayları Kasım ayından Mayıs ayının başlarına kadardır. Burada gösterilen fotoğrafların çoğu Kasım’dan Ocak’a kadar. Ayrıca şubat ayından mart ayına kadar tamamen donmuş göller yaşadık.

Nisan ayındaki gibi baharın / daha uzun saatlerin gelmesiyle gölün eridiğini görebilirsiniz. Göl yarı donmuş olduğundan ve saf turkuaz sular hala bulunmadığından, Nisan ve Mayıs Louise Gölü’nü ziyaret etmek için en sevdiğimiz zaman değil. Bu nedenle, kışları SEVİYOR ve kar topları fırlatmak istiyorsanız, buzdan heykellerin tadını çıkarın ve vanilyalı kekin üzerinde manzara gibi akıntısı yapın, sonra kışın Lake Louise’i ziyaret edin.

Sıcaklık

 • Kasım Ortalama Sıcaklık. Yüksek / Düşük: -1 C (30,2 F) / – 13 C (8,6 F)
 • Aralık Ortalama Sıcaklık. Yüksek / Düşük: – 6 C (21,2 F) / – 19 C (-2,2 F)
 • Ocak Ortalama Sıcaklık. Yüksek / Düşük: – 6 C (21,2 F) / – 20 C (-4 F)
 • Şubat Ortalama Sıcaklık. Yüksek / Düşük: -1 C (30,2 F) / – 17 C (1,4 F)
 • Mart Ortalama Sıcaklık. Yüksek / Düşük: 3 C (37,4 F) / – 13 C (8,6 F)

Paketlenecek temel ürünler Her zaman güvendiğimiz bazı kış şartları vardır. 1 numara bir kışlık parka ve tabii ki renkli bere / sıcak şapka, eldivenler, eşarplar ve sıcak botlardan aksesuarlar onunla birlikte gelir. Bu benim / bizim kış paketleme listemiz.

 • Winter Parka : Dışarıda kışların tadını çıkarmak için güzel ve sıcak bir parka ceket giyin. İşte The North Face’ten en sevdiğim ceket. Uzunluğu iyi ve süper sıcak.
 • Temel Katmanlar: Sıcak ve kızarmış kalmak için paçalı don veya taban katmanları (üst ve alt) giymek çok önemlidir.Karda veya buzlu kaldırımlarda yürürken çok kullanışlıdırlar.
 • Sıcak Bere : Kep takmayı pek sevmezdim, ancak Kanada’da kışlar için çok önemlidir. Beyaz arka plana zıt bir görünüm için parlak renklerde bir şeyler giyin.

Kışın Lake Louise’de Yapılacak Şeyler: Aktiviteler

Lake Louise’de kış sporlarından romantik kızak gezintilerinden buz festivallerine kadar yapılabilecek tonlarca harika şey var. Banff Ulusal Parkı’na gidiyorsanız, Lake Louise’e bir gezi ekleyin, hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Visiting Lake Louise in winter means stepping into a snow-filled winter wonderland. Here is an ultimate guide to help plan your trip to Lake Louise & beyond
Kışın Lake Louise

Kışın Banff’tan Lake Louise’e ulaşım: Lake Louise, Banff Ulusal Parkı’nın içinde yer almaktadır. Banff kasabasından Lake Louise’e sadece 40 dakika uzaklıktadır. Gölde bir gecelik konaklamayı tercih edebilir veya akşam Banff otelinize geri dönebilirsiniz. Göle giriş ücreti yoktur ve otopark ücretsizdir. Göl bölgesinde tuvaletler ve tabii ki tonlarca kış aktivitesi var.Bir kar savaşının tadını çıkarın veya donmuş n gölde oynayın. Kar yağdığımız ilk yer Kanada oldu. Ve karla dolu bir (oyun) zeminden daha iyi olan şey, Karda duş alabilir ve koşabilirsin!

Donmuş Lake Louise’deki doğal buz pateni pistinde kayın

Kışın Lake Louise büyük bir buz pateni pistine dönüşür. Ve buz pateni, Lake Louise’deki popüler kış aktivitelerinden biridir ve çarpıcı dağ fonunda harika hissettirir. Buz pateni sezonu, hava koşullarına bağlı olarak Aralık ortasından Nisan ortasına kadardır. Buz pateni pistine erişim tamamen ücretsizdir. Pateniniz yoksa, ana lobide bulunan yakındaki Fairmont Lake Chateau Hotel / Chateau Ski and Snow’dan kiralayabilirsiniz.

Frozen lake louise winter
Donmuş Lake Louise kışı

Lake Louise içinde ve çevresinde yürüyüşler

Çoğu yürüyüş parkuru kar ayakkabısıyla yürüyüş cennetine dönüşse de, yine de kısa bir yürüyüş / yürüyüşün tadını çıkarabilirsiniz Lake Louise Köyü içinde ve çevresinde.Her zaman göl kenarına gönderilen kar / hava durumu uyarılarına dikkat edin.

Things to do in lake louise in winter

Lake Louise Banff Ulusal Parkı içinde ve çevresinde kar ayakkabısıyla yürüyüş

Lake Louise’de kar ayakkabısıyla yürüyüş çok eğlencelidir. Bahsedildiği gibi yürüyüş parkurları esasen kar ayakkabılı yürüyüş alanlarına dönüştürülür. Çığ arazisine giriyor olabileceğiniz için belirli bir bölümün ötesine geçmemeye özen gösterilmelidir. Her zamanki gibi havaya uygun giyin.

 • Mirror Lake, Lake Agnes üzerinden yürüyüş parkuru: Bu parkur, Chateau Lake Louise’de başlar, oradan, ormanın içinden ana Lake Agnes yolunu takip edin. (295 m yükseklik kazanımı ile 5,4 km dönüş)
 • Lake Louise Lakeshore: Chateau Lake Louise’in önünden gölün sonuna kadar popüler ve kolay patikalardan biri. Bu yola çıkmak, 100 metre yüksekliğindeki donmuş bir şelaleye hoş geldiniz demek. (4 km dönüş, yükseklik artışı olmadan)
 • Louise Creek Trail: Başka bir kolay seçenek. Köy alışveriş merkezi – Samson Mall’dan başlayın, Lake Louise Drive boyunca Bow River köprüsüne yürüyün. Yürüyüş yolu, köprünün güney ucunda yer alır (5,6 km dönüş)

Lake Louise kış aktivitelerinde tüp ve kızakla kayma

Lake Louise’de tüp ve kızak yapmanın tadını çıkarabilirsiniz. Kızakla kayarken, esasen bir tüp kullanırken kış manzaralarının keyfini çıkarırsınız – tamamen doğal bir sistem, herhangi bir mekanik çalışma gerektirmez. Bir tüpten, sadece kar kaymaları ve yerçekimi sayesinde bir yokuştan aşağı inersiniz. Kasabanın etrafında kızakla kaymak için kullanılabilecek karla kaplı bir tepe var. Kızaklar ve kızaklar, Banff kasabasında veya Fairmont otelinde kiralanabilir veya satın alınabilir. Tüpler, Lake Louise Kayak Merkezi’nde yapılır ve burada tadını çıkarabileceğiniz bir başka kış aktivitesidir.

Lake Louise Ski Resort’ta kros kayağı

Lake Louise köyünden, ünlü Kayak merkezi sadece birkaç dakika uzaklıktadır. Tesise ulaşmak için Samson Mall’dan (veya Lake Louise otellerinden) ücretsiz bir servise binebilirsiniz.

Lake Louise Ski Resort Lake Louise Kayak Merkezi

Kuzey Amerika’nın en büyük kayak merkezlerinden biridir ve 4000 hektarlık kayak alanına sahiptir. Her telesiyejde kolaydan gelişmiş veya zor kayak seviyelerine kadar herkes için bir şeyler vardır. Ayrıca dağların tepesine çıkmak için Sightseeing Gondol gezisinin tadını çıkarabilirsiniz. Daha önce hiç kayak yapmadıysanız, burada sunulan rehberli kar ayakkabısıyla yürüyüş turlarını tercih edebilirsiniz. Her iki durumda da, sadece gölün ve Victoria Dağı’nın muhteşem manzaraları için, burada bir gezi buna değer! Lake Louise Ski Resort, kış aktiviteleri koşullarına bağlı olarak Kasım ortasından Mayıs başına kadar açıktır.

Lake Louise’de Ice Magic Festivali (her yıl Ocak) Bir buzdan kalede yürüdüğünüzü, pencereden baktığınızı ve dağlara veya şatoya baktığınızı hayal edin. Evet, Lake Louise Ice Magic festivali bunu gerçekleştiriyor. Lake Louise kıyısında düzenlenen uluslararası bir buz oymacılığı yarışması.

Bu festival her yıl Ocak ayında gerçekleşir (ayın ortasında başlar) ve kısmen izlenebilir. Ziyaretlerin yoğun olduğu zamanlarda hafta sonları biletler gereklidir. Oyunda buz tutkunlarını izlerken giriş de 1,50 saat ile sınırlıdır.

Fairmont Chateau Lake Louise’de romantik konaklama

Fairmont Chateau’da kalmak, yatağınızın rahatlığından dışarıdaki karlı dünyaya hayran kalmanın mükemmel bir yoludur. 4+ yıldızlı bir otel olan bu tesis, Lake Louise ve çevredeki Canadian Rocky Dağları’nın nefes kesen manzarasına sahiptir.

Bridge near the Fairmont Chateau Lake Louise
Fairmont Şatosu yakınlarındaki Köprü

İlk olarak 1890 yılında inşa edildi (Kanada Pasifik Demiryolu ), ‘açık hava maceracı ve dağcı için bir otel’ olarak tasarlandı.Tüm konaklama, yemek ve çiftler için spa paketleri ve kayak kiralamalarınız burada bulunabilir!

Göl kenarında eğlenceli bir kızak yolculuğunun tadını çıkarın

Kışın Lake Louise’de yapılacak bir başka romantik şey de Göl kenarındaki parkur boyunca geleneksel bir atlı kızak yolculuğunun tadını çıkarmak için. Bu hizmet, koşullara bağlı olarak Aralık başından Nisan ortasına kadar açıktır. Ailelerin birlikte eğlenmesi de keyifli bir aktivite.

Kışın harikalar diyarını ve güzel gökyüzünü fotoğraflayın

Bu konuda kışın Lake Louise veya Banff’ta yapmayı en sevdiğimiz şeylerden biri büyülü harikalar diyarını fotoğraflamaktır – hepsi karda badanalı. Akşam gökyüzü de dağlarda çok daha güzel görünür. Fotoğraflarımız için Sony Aynasız Kameramızı veya Sony a7iii kullanıyoruz.

Lake Louise’den günübirlik geziler

Lake Louise’den, Canadian Rockies güzergahınızdan en iyi şekilde yararlanmak için tonlarca hızlı günübirlik geziye çıkabilirsiniz.

Banff Ulusal Parkı

Elbette, Lake Louise’de kalıyorsanız, Banff’ı da keşfetmek için zaman ayırın. Buz pateninden dağın tepesinde gondol gezintilerine, Santa Parade’e ve bayram kutlamalarına kadar, bunu kaçıramazsınız!

İşte Banff’ta kış için en iyi seçimlerimizden bazıları

 • Sülfür dağlarına gondol yolculuğunun keyfini çıkarın ve Noel Baba ile bizzat fotoğraf çekin. Milli parkta yer alabileceğiniz mevsimsel etkinlikleri öğrenmek için Banff Lake Louise turizmine bakın .
 • Aralarından seçim yapabileceğiniz tonlarca rehberli kış yürüyüşü .
 • Banff’tan Kootenay Ulusal Parkı’na kar ayakkabısıyla yürüyüş turuna çıkın.
 • Atlı kızak gezintileri : Banff’ta atlı kızak gezintilerinin de tadını çıkarabilirsiniz.
 • Lezzetli bir şato yemeği turu için Banff Springs Hotel’e gidin.
 • Bir kaplıcadan çarpıcı karla kaplı dağ manzaralarına dalın
 • Banff’ta dönüş ulaşımıyla birlikte buz yürüyüşü turu seçenekleri de vardır.
 • Banff’ta kış aylarında yaban hayatı gezisi çok keyiflidir.

Yolculuğun keyfini çıkarın – Bow Valley Parkway

Bow Valley Parkway ( Hwy-1A), Banff ve Lake Louise’i birbirine bağlayan Trans-Kanada otoyoluna paralel uzanır.Yolda yaban hayatıyla da karşılaşabilirsiniz. Yavaşça alın ve bu manzaralara dalın!

Johnston Kanyonu Buz Yürüyüşü

Johnston Kanyonu, Lake Louise’in 30 dakika dışında yer almaktadır. Yaz aylarında burası bir yürüyüşçü cennetidir ve kışın buz yürüyüşü turuna çıkabilirsiniz. Sizi etrafta ve ikonik yukarı şelalelere götürecek deneyimli bir rehber tarafından yönetiliyorlar. Yukarı düşmeler, 30 metre yükselen ışıltılı bir buz kulesini sergiliyor.

Johnston Canyon Hike In Winter
Johnston Kanyonu Kışın Yürüyüşü

Bu yürüyüşe kendi başınıza da çıkabilirsiniz, üzerinizde buz kepçeleri ve tırmanma ekipmanı olduğundan emin olun. Johnston Kanyonu parkurundan, Yukarı Şelalelere 135 metrelik bir yükseklik ile 2.7 kilometrelik ılımlı yürüyüşe başlayabilirsiniz. Kanyon duvarlarına inşa edilmiş çelik podyumlarda yürürken, aşağıdaki buz kanyonunun ve nehrin muhteşem manzaralarını görebileceksiniz.

Emerald Gölü, Yoho Ulusal Parkı

Lake Louise’e sadece kısa bir sürüş mesafesinde güzel Yoho Ulusal Parkı bulunmaktadır. Takakkaw Şelalesi gibi görülmeye değer yerlerin çoğu sezon boyunca kapalı olsa da, burada hala yapabileceğiniz harika şeyler var

 • Başlangıç Field, BC için ve daha sonra rehberli bir yürüyüş turu için Burgess Shale Fosil Yatakları’na uğrayın. Bu bölge, UNESCO Dünya Mirası listesindedir ve 508 milyon yıllık fosil yataklarına (yumuşak kısımlar içeren izler içerir) ev sahipliği yapmaktadır
 • Emerald Lake kışları da keyiflendirir. Size Lousie Gölü’nü hatırlatabilir, ancak yine de farklıdır.

İbrahim Gölü

İnsan yapımı donmuş göl bir buçuk saat uzaklıkta bulunmaktadır – Abraham Gölü. Bu göle kışın erişmek zorlu bir iştir, bu nedenle yolculuğunuz için gaz vermeyi ve atıştırmalıklar taşımayı unutmayın. Alttaki donmuş metan kabarcıklarını yakalamak için, baloncukların görülme olasılığının çok yüksek olduğu Aralık ayının sonundan Şubat ayına kadar bir ziyaret yapmayı tercih edin.

Abraham Gölü

Jasper Ulusal Parkı

Daha fazla zamanınız varsa, neden Jasper Ulusal Parkı’nı ziyaret etmiyorsunuz? Jasper, Louise Gölü’ne 3 saat uzaklıktadır. Akşamları güvenli bir şekilde dönebilmeniz için bu günlük gezinin hava durumunu kontrol ettiğinizden emin olun, örneğin 3 saatlik tek yön kışın uzun (yavaş) bir sürüştür. Geceyi burada geçirmenizi ve ertesi gün Jasper Ulusal Parkı’ndan Columbia Icefields’a çıkmanızı öneririz. Banff’tan (Athabasca Glacier Ice Walk’u da içeren) Icefields turuna da çıkabileceğinizi unutmayın. Her neyse, açık bir günde, Rockies’in muhteşem manzarasının keyfini çıkarmak için Icefields Parkway’i (# 93N) sürebilirsiniz. Yaklaşık 30 ila 40 dakika sürseniz bile, sürüş buna değer. Jasper SkyTram da dahil olmak üzere Jasper’daki pek çok aktivite kışın açık olmasa da bu rota kış için kapanmaz.

Lake Louise Kış Etkinlikleri Takvimi

Kış aylarında, Banff ve Lake Louise turizmi tarafından yürütülen birçok mevsimsel etkinlik ve etkinlik vardır. Dikkat edilmesi gereken kış festivallerinden bazıları

Ice Magic festival Lake Louise
Buz Büyüsü festivali Lake Louise
 • Buz Büyüsü Festivali: Bu, Lake’deki EN popüler festivallerden biridir Louise. Yukarıda belirtildiği gibi, Ocak ayında iki hafta süreyle düzenleniyor.
 • Kar Günleri Oyun Alanı: Bu, her yaştan kişi için karla dolu eğlenceli bir aktivitedir. Ocak ayında düzenlenen SnowDays Play bölgesi, sizi kış güneşi altında DJ’e sallanırken snowboard veya paten becerilerinizi sergilemeye davet ediyor!
 • Brewski Festivali: Gölde Düzenlendi Brewski Festivali Louise Ski Resort, yemek severleri elma şarabı, yerel zanaat biraları ve alkollü içecekleri denemeye davet ediyor. Bu etkinlik Mart ayında gerçekleştiriliyor.

Bu nedenle, Lake Louise bölgesinden, Banff’tan Jasper Ulusal Parklarına, Rocky Dağları’nın muhteşem bir kış tatili için sunabileceği çok şey var!